--

--

Rezerva Opavy zvládla duel s Velkými Karlovicemi

0

V chladném počasí nedělního dopoledne hostilo béčko Opavy Velké Karlovice. Zatímco domácí v minulém kole podlehli Petrovicím, Velké Karlovice poměrně překvapivě loupily ve Frýdlantu. Zápas rozhodly dvě branky, které orámovaly poločasovou přestávku. Opava připisuje tři body za výhru 2:0.

Opava ve vedení

Domácí hráči hráli od úvodu svou typickou kombinační hru. Velké Karlovice chtěly těžit z centrů ze stran, případně standardních situací. Došlo také na dlouhé nakopávané míče. Úvodních dvacet minut se neslo ve vyrovnaném duchu. Oba brankáři neměli příliš mnoho práce. V 26. minutě musel pro zranění odstoupit hostující Jan Pavelka, kterého nahradil devatenáctiletý Jan Langer. Ve 40. minutě pálil nepřesně domácí Patrik Dřizgevič. Ve 43. minutě se už ale Opavané radovali. Dominik Fišer našel před brankou Tomáše Gebauera, který dotlačil míč do sítě – 1:0. Do kabin tak šli spokojenější domácí.

Úder na začátku, nepříjemná událost Michala Hrabiny

Hned ve druhé minutě druhého poločasu zahrával standardní situaci opavský Adam Rolný, brankář Martin Sváček vyrazil míč jen lehce před sebe a Patrik Dřizgevič mohl jen nastavit hlavu – 2:0. Takový vstup do druhého dějství si jistě Velké Karlovice nepředstavovaly. Na začátku 61. minuty zvýšil na 3:0 Rolný, ale jeho branka nebyla pro ofsajd uznána. Opava celkem v poklidu kombinovala, Velké Karlovice se do žádných šancí nedostávaly.  Defenzíva domácích pracovala spolehlivě. Velmi nepříjemná situace nastala v 67. minutě, kdy se domácí Michal Hrabina z ničeho nic skácel na trávník. Musel být odnesen na nosítkách a přijela pro něj záchranná služba. V 77. minutě pálil dobře domácí Dominik Duda, ale Sváček si poradil. Opava se dostala ještě do několika dalších příležitostí, ale další branku už nepřidala.

SFC Opava B
K. Lasák [-] - M. Hoza [-] , P. Dřizgevič [-] , M. Hrabina [-] , J. Košárek [-] - D. Fišer [-] (91. S. Lavrovič [-] ) , A. Rolný [-] , D. Duda [-] , L. Češek [-] (64. P. Uvíra [-] ) , M. Hrabina [-] (70. P. Mezera [-] ) - T. Gebauer [-]

FC Velké Karlovice+Karolinka
M. Sváček [-] - J. Mikula [-] , M. Melichařík [-] - M. Pavelka [-] , K. Surovec [-] - T. Ondřejka [-] - P. Škrobák [-] , J. Pavelka [-] (26. J. Langer [-] ) , V. Pinkava [-] , P. Píšek [-] , R. Zeť [-] (46. J. Píšek [-] )

ŽK: 79. M. Hrabina , 87. T. Gebauer - 79. P. Píšek .
Hráči zápasu: M. Hrabina .
Místo: MěFS. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Cieslar Ondřej - TRIGAS Paskal, VIDLIČKA Daniel.