--

Petřkovice porazily Slavičín, jsou půlmistrem a jdou do trháku

50. R. Baranek (p.) , 80. K. Maceček
0

Petřkovice hostily na svém stadionu celek Slavičína. Domácí byly od minulého kola novým vedoucím mužstvem Divize E a svou pozici chtěli potvrdit na domácí půdě, kde ještě neztratili ani bod. Nakonec se jim to opět povedlo. Zvítězili 2:0, a díky tomu, že v neděli Nové Sady prohrály v Brumově, mají na ně Petřkovice už čtyřbodový náskok.

Petřkovice nebyly ve své kůži

Obě mužstva dělilo před zápasem 13 bodů, takže bylo jasné, že favoritem byly domácí Petřkovice. Slavičínu se venku příliš nedaří a sbírá body především na domácím poli. Jenomže svého silného soka se vůbec nezalekl. V prvních pětačtyřiceti minutách s ním hrál více než vyrovnanou partii. Domácí nehráli přesvědčivě. Herně to z jejich strany nebylo ono. Chtěli si tradičně pomoci nějakou standardní situací, ale ani z ní se jim skórovat nepodařilo. To Slavičín se pouštěl odvážně do útoku, ale zároveň nezapomínal na zadní vrátka. Defenziva hostů byla velmi kompaktní. Na hrotu útoku se s vysokými domácími stopery pral Šimon Chwaszcz, který podstoupil množství soubojů. Petřkovice několikrát podržel i opět výborně chytající Antonín Buček. Hosté i kvůli němu žádnou svou příležitost nevyužili. Úvodní dějství tak branku nepřineslo.

Penalta a pojistka v závěru

Do druhého poločasu nastoupily Petřkovice o něco lépe. Domluva v kabině zřejmě zabrala. Už v 5. minutě druhého dějství přišel zřejmě rozhodující okamžik utkání. Po souboji v šestnáctce mezi jedním z domácích hráčů a hostujícím Goňou odpískal hlavní sudí Kubica pokutový kop pro Petřkovice, navíc ukázal žlutou kartu Goňovi. Hosté byli hodně rozezlení a s tímto verdiktem zásadně nesouhlasili, ovšem jak už to tak bývá, rozhodnutí rozhodčího nezměnili. Míč si vzal Radim Baranek a otevřel skóre – 1:0. Tato branka byla pro domácí nesmírně důležitá. Slavičín ale nesložil zbraně a snažil se alespoň vyrovnat. Ovšem domácí defenziva byla pevná a Petřkovice držely hubený náskok. Hosté čím dál více otevírali hru, což domácím umožňovalo chodit do rychlých brejků a přečíslení. V 80. minutě přišla definitiva. David Levčík skvěle nacentroval z pravé strany a jeho přihrávky využil ke skórování Karel Maceček2:0. Pro zkušeného domácího útočníka to byla už devátá branka v této sezóně. Ve zbývajícím čase už se diváci další branky nedočkali. Petřkovice tak zvítězily 2:0 a upevnily si první místo v tabulce.

FC Odra Petřkovice
Filip Smékal (trenér): „V první půli jsme podali hodně špatný výkon. Nedokážu si vysvětlit, čím to bylo. Chyběl nám pohyb. O přestávce jsem musel v kabině zvýšit hlas, protože jsme vůbec nehráli to, co jsme měli. Pak přišla penalta…vím, že hostům se rozhodnutí sudího nelíbilo, ale podle mě to penalta byla. Poté jsme se trochu uklidnili a v závěru výhru pojistili. Každopádně Slavičín předvedl výborný výkon. Vím, že má poměrně velkou marodku, takže až se jim hráči uzdraví, budou určitě ještě silnější. Nás čeká ještě poslední duel ve Vsetíně, kde chceme potvrdit naši roli vedoucího celku. Chceme přezimovat minimálně se čtyřbodovým náskokem, takže určitě budeme chtít urvat další tři body.“

FC TVD Slavičín
Hynek Tlušťák (vedoucí): „První poločas byl vyrovnaný jak herně, tak i na šance. My jsme měli k dispozici velké množství standardních situací, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Na začátku druhé půle přišel sporný moment, který ovlivnil celý zápas. Hlavní sudí odpískal penaltu pro domácí, kterou těžko chápali i domácí fanoušci. Petřkovice pokutový kop proměnily. Poté bylo k vidění hodně dohadování, hra už nebyla tak plynulá. My jsme chtěli alespoň vyrovnat. V závěru už jsme hráli s otevřenou obranou a domácí toho jednou využili a pojistili si výhru. My jsme ovšem odehráli nejlepší podzimní utkání na venkovním hřišti.“

A. Buček [-] - Z. Staněk [-] , D. Kašický [-] (46. S. Burian [-] ) , V. Polášek [-] , R. Wozniak [-] - M. Cesnek [-] , D. Levčík [-] , R. Baranek [-] , M. Václavík [-] (72. J. Darda [-] ) - J. Ptáček [-] (84. A. Hubeňák [-] ) , K. Maceček [-] -

P. Jelínek [-] - T. Švach [-] , J. Lukaštík [-] , F. Macek [-] , V. Kalus [-] , L. Mezírka [-] , L. Hladík [-] (76. Š. Havlín [-] ) , M. Goňa [-] , Š. Chwaszcz [-] (85. L. Zámečník [-] ) , D. Plšek [-] (86. S. Vypušťák [-] ) , J. Hlava [-]

ŽK: 45. Z. Staněk , 80. M. Cesnek - 50. M. Goňa , 90. F. Macek .
Hráči zápasu: A. Buček , D. Levčík - M. Goňa .
Místo: Tráva. Počet diváků: 171. Rozhodčí: Kubica Martin - TOMANEC Josef, ONDRÁŠ Vít.