13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2021-2022

--

Dvě penalty rozhodly o vítezství Unionu nad Letnou

27. L. Stach (p.) , 84. O. Jakoubek (p.) - 57. S. Žák
6

Union v minulém kole podlehl Rapidu a tak si brousil zuby na všechny tři body. Letná se potřebovala bodově chytit, když v posledních čtyřech zápasech dokázala získat jediný bod. Diváci se tedy měli na co těšit.

Taktická bitva

Už záčatku mohli diváci sledovat velmi vyrovnanou partii. Větší množství času drželi domácí balón naopak hosté hrozili především z rychlých protiútoků. Oba týmy si tak vypracovávali dobré brankové příležitosti. Do vedení dostal domácí v 27. minutě Ladislav Stach, z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu na Jakoubka. Letná měla po obdržené brance několik šancí na vyrovnání ale žádnou nedokázali hosté proměnit. Poločasové skóre tedy vyznělo lépe pro domácí fotbalisty.

Divoký poločas ustáli domácí

Do druhého poločasu vstoupila lépe hostující družina. Letná si vytvořila tlak a zasypávala brankáře Stuchla nebezpečnými pokusy včetně samostatného úniku, který ale domácí brankář dokázal vychytat. Vyrovnání se hosté dočkali v 57. minutě po hlavičce Stanislava Žáka. Vstřelená branka Letnou povzbudila a hosté si šli za obratem. Po několika sporných situacích v obou vápnech se nakonec kopala jen penalta ve prospěch domáciho celku. A tak v 84. minutě vrátil domácím vedení bezpečně proměněnou penaltou Ondřej Jakoubek. Hosté opět převzali iniciativu ale na vyrovnání se už nezmohli. Letná si tak připsala další porážku a čelo tabulky jí odskočilo.

TJ Union Plzeň
Petr Starý: „Konečně jsme si vybrali taky trochu štěstí. První poločas byl celkem vyrovnaný, druhý jsme byli skoro celý pod tlakem, ale Letná zahodila několik dobrých šancí. Sice vyrovnala, ale další tlak jsme ustáli a chvíli před koncem proměnili i druhou penaltu v zápase.“

TJ Sokol Plzeň - Letná
Stanislav Žák: „Začátek zápasu měli v režii domácí, drželi balón a měli více náznaků na brankové příležitosti. Letná hrozila z brejkových situací a i ona měla pár slibných šancí otevřít skóre. Ale vedení se ujali domácí, kdy po nedůrazném odkopu hostujícího hráče, vběhl do vápna domácí hráč a po kolizi s naším obráncem se kopala penalta. Domácí proměnili a ujali se vedení. Zápas se pak odehrával spíš od vápna k vápnu a poločasové skóre vydrželo 1:0 pro domácí. Po výměně stran Letná přidala a měla více ze hry. Přicházeli i brankové situace, ale i takové, že hostující hráč běží sám na brankáře a nepromění. Ujala se až hlavička hostujícího Žáka a Letná ožila. Byla lepším týmem, měla brankové příležitosti, ale do kolen jí srazila druhá penalta, která byla přísně odpískána po faulu hostujícího brankáře. Deset minut do konce už se skóre nezměnilo a domácí vyhráli 2:1.“

V. Stuchl [-] - O. Jakoubek [-] , B. Pasichnyk [-] (65. O. Cajthaml [-] ) , A. Pasichnyk [-] (90. M. Horn [-] ) , P. Richter [-] (88. V. Danch [-] ) , J. Jindra [-] , L. Stach [-] (65. L. Klauber [-] ) , P. Jindra [-] , P. Kutný [-] , A. Hořánek [-] , Z. Chmelík [-]

R. Fryš [-] - D. Vacek [-] , T. Borkovec [-] , J. Gärtner [-] , S. Žák [-] , V. Skalský [-] , M. Kovář [-] (35. J. Diviš [-] ) , P. Domin [-] (72. J. Vričan [-] ) , P. Sýkora [-] , M. Rampa [-] , M. Šampalík [-]

ŽK: 51. P. Kutný , 83. P. Richter , 90. M. Horn - 32. P. Domin .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: KRAČMER Marek - PŘIBYL Zdeněk, VÁVRA Vlastimil.