11.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

21. A. Janata (p.) , 30. T. Láf , 48. T. Láf , 68. J. Havel , 78. J. Havel , 89. M. Drabík - 2. P. Marhoun , 24. M. Nikrmajer , 41. M. Bodlák , 66. P. Marhoun , 72. P. Marhoun , 94. M. Trávníček
23

Do Číměře přijel vedoucí celek Okresního přeboru pro kterého to měli být povinné tři body. Domácí měli problém se složením základní jedenáctky a třicet minut před zahájením utkání jich bylo osm. Nakonec se sešli a mohli vyběhnout na hřiště v plném počtu.

Hosté po poločase spokojenější

Slavonice od počátku ukazovali svojí kvalitu, domácí se ani nestihli rozkoukat a v 2. minutě prohrávali po brance Petra Marhouna, kterému krásně nahrál Pavel Slabý 1:0. Domácí nestíhali a na jejich branku se valil jeden útok za druhým, ve 4. minutě se do první nevyužité vyložené šance dostal hostující Petr Morhoun, a tak to pokračovalo do 20. minuty prvního poločasu, Slavonice pálily jednu šanci za druhou, vyložené šance neproměnil zmiňovaný střelec první branky Petr Marhoun, další v pořadí byl Matouš Nikrmajer, který neproměnil dvě stoprocentní šance, kapitán Milan Trávníček po přihrávce Petra Marhouna nezacílil přesně. To slavonické mohlo mrzet a taky že mrzelo, ve 21. minutě z ojedinělé akce po pravé straně se k míči dostal s desítkou hrající Jiří Havel, který se dostal do pokutového území, kde ho nedovoleným zákrokem zastavil obránce Martin Jahoda a hlavní rozhodčí Jan Hanzal nekompromisně nařídil pokutový kop. K jeho zahrání se postavil Adam Janata, směr střely hostující gólman Jan Pospíchal vystihl, ale vstřelení gólu nezabránil - 1:1. Slavonice po obdržené brance pokračovali ve své hře, ve 23. minutě po přihrávce Milana Balíka střílel z nadějné pozice Pavel Slabý, brankář domácích Patrik Podolský střelu vyrazil přímo k útočníkovi hostí Matoušovi Nikrmajerovi, který nabídnutou šanci zakončit do prázdné branky využil a zvýšil na 1:2. Domácí se vstřeleným gólem nesesypali a hráli si svojí hru, zajištěná obrana v bloku a nakopávané balony, které hostům nechutnaly. Ve 30. minutě si střela hostů našla připraveného gólmana domácích, ten duchapřítomně a velmi rychle realizoval dlouhý výkop až do pokutového území, kde nabíhal domácí Tomáš Láf, který se důrazem dostal k míči a přesně zakončil - 2:2. Domácí se vyrovnávajícím gólem dostali do hry, za to favorit ze Slavonic na tom nebyl psychicky dobře, nedařila se mu kombinace. I přes herní problémy hostí ve 41. minutě po rychlé rozehrávce Martina Jindráka a nahrávce Jakuba Anděla se zkušeně prosadil Martin Bodlák - 2:3. Po rozehrávce ve středovém kruhu se hrály už jen dvě minuty a nic zásadního se nestalo a šlo se do šaten za stavu 2:3 pro hostující celek.

Divoká remíza a favorit se musel spokojit jen s bodem

Druhý poločas začal pro hosty ze Slavonic strašidelně. Ve 48. minutě to vypadalo, jakoby hosté byli ještě v kabinách. Domácí krásnou rychlou kombinací ze středu hřiště, se na čtyři doteky dostali před branku hostí a Tomáš Láf svojí druhou brankou v utkání srovnával na 3:3. Hosté jen nevěřícně koukali na to, co se stalo. Domácím vyrovnávající třetí gól nalil krev do žil a bylo jich plné hřiště, k tomu se utvrdili, že zvolená taktika na slavonické platí a praktikovali ji dál, za to hostům se nedařilo skoro nic, zejména špatná rozehrávka a nedůslednost v obraně. Vzápětí po vyrovnávací brance se nešťastně zranil hráč domácích, kterého spoluhráči museli z hrací plochy odnést na nosítkách, následně byl převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice v Jindřichově Hradci. 66. minuta, záložník hostí Martin Jindrák našel přihrávkou nabíhajícího Petra Marhouna a ten zvyšoval na 3:4. Na jeden zápas sedm vstřelených branek je docela dost, ale nebylo všemu konec. Za dvě minuty domácí opět srovnávali, to se trefil útočník Jiří Havel, srovnáno 4:4. Hosté byli v křeči, i to málo co dokázali uhrát bylo rázem pryč, domácí hráli srdnatě, bojovali, cítili, že je možné vyhrát. Jenže v 72. minutě se zrodila skvělá akce s fantastickým zakončením po ose Martin Jindrák, Jakub Anděl, Martin Bodlák, který „Zidanovkou“ obešel obránce domácích, nacentroval do velkého vápna, zakončující Petr Marhoun si našel míč a nůžkami vstřelil gól na 4:5. Velká euforie hostů, že i přes nepřesvědčivý výkon dokázali vstřelit vedoucí gól. Trenér hostů se snažil své hráče zklidnit, dával jim pokyny, aby hráli bezpečně ze zadu na jistotu, bohužel hráči se jeho radami neřídili a při kombinaci domácích na hranici pokutového území faulovali a rozhodčí odpískal volný přímý kop, to právě probíhala 78. minuta, k zahrání se postavil Jiří Havel, který míč poslal do pravého horního rohu branky z pohledu gólmana Jana Pospíchala, srovnáno na 5:5. V tu chvíli nemohl nikdo uvěřit tomu, co se na hřišti děje, fanoušci hostů, kteří přijeli ve velkém počtu, jen nevěřícně kroutili hlavou a hlasitě komentovali tragický výkon jejich mužstva. Za to domácí fanoušci svoje borce hnali za vítězstvím a v 89. minutě, po překombinované rozehrávce od vlastní branky si hosté zavařili takovým způsobem, že domácí jejich rozehrávku  dobře dostoupili a hosté zvolili tu nejhorší možnou variantu řešení vzniklé situace, záložník Milan Balík se snažil konstruktivně rozehrát středem hřiště na záložníka Martina Jindráka, tuto rozehrávku domácí hráč Michal Drabík vystihl a přesně vystřelil a vsítil branku na 6:5. Domácí poprvé v utkání vedli a byli malý kousek od senzačního vítězství. Hosté byli otřeseni a i přes to, že je měli domácí na lopatě, nevzdali se a vrhli všechny síly do útoku a byli odměněni. V 94. minutě se domácí na levé straně hřiště dopustili faulu na záložníka Martina Bodláka, k zahrání se postavil kapitán Milan Trávníček, kterého si před zahráním slovně podávali fanoušci domácích a umístěnou střelou k pravé tyči z pohledu brankáře vstřelil vyrovnávací branku na 6:6. To byla poslední událost neskutečného zápasu. I přes nepřesvědčivý výkon celého mužstva Slavonic je nutné zmínit dva hráče, kteří si zaslouží pochvalu a respekt. První je střelec hattricku a autor nádherného gólu Petr Marhoun, druhý neúnavný dříč Pavel Slabý, který nic nevypustil a makal od začátku do konce.

Autor Marin Skoumal

Krásná branka Slavonic v podání Petra Marhouna po akci Martina Bodláka

TJ Sokol Slavonice
Martin Skoumal (trenér): Je velmi těžké komplexně ohodnotit tento zápas, zápas, ve kterém se vám nedaří a i přes to vstřelíte šest branek a nevyhrajete. Obrana a celá obranná hra týmu byla žalostná, naše přihrávky byli nepřesné, řešení finální fáze pomalé, zbytečně individuální s tragickým zakončením, hra neurovnaná, bez myšlenky, kvality a mnoho dalších aspektů, které vedli k naší tragické hře. V několika pasážích jsem měl pocit, že moji hráči jsou myšlenkami mimo hru, že jsou někde jinde, že neslyší co jim říkám. Na první pohled podcenění soupeře a na druhý srdnatě hrající soupeř, který si hrál svojí hru, která mu nesla ovoce, za to zaslouží velký respekt. Nezbývá nám nic jiného, než zapomenout na tento zápas a poučit se z chyb. Chtěl bych moc poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli ve velkém počtu podpořit. Zároveň se omlouvám všem fanouškům, jak domácím, tak našim za předvedený výkon, protože náš výkon neodpovídal mužstvu z prvního místa tabulky.