4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

--

Stonava vybojovala body ve Smilovicích

2

Ve druhém utkání sezóny čekal Stonavu výjezd na hřiště doma velmi nepříjemných Smilovic.

Do šaten se tak šlo za stavu 1-0

Od úvodních minut bylo jasné, že na velmi tvrdém a nerovném terénu úzkého smilovského plácku o fotbal moc nepůjde, na což se tradičně lépe a rychleji adaptovali domácí chasníci, kteří zneprostupnili střed hřiště a čekali na naši ztrátu, která by vedla k brejku.   Běžela osmá minuta, když jim jejich taktika vyšla. Po tom, co jsme za půlící čarou přišli o míč, soupeřův obránce odhlavičkoval křižný míč, se dostal okamžitě za naši obranu domácí Štvrtňa, který tváří tvář Stachovi nezaváhal, 1-0.   Po prvním gólu jsme byli dost opaření. Hra se odehrávala spíš kolem středového kruhu a před brankami se kromě pár standardek nic nedělo. Do šaten se tak šlo za stavu 1-0 pro domácí, kteří svou jedinou šanci využili, my jsme si naopak žádnou nevytvořili.     Ve druhém poločase jsme se začali více tlačit dopředu, nicméně vyložená šance stále nepřicházela. V 51. minutě se ve velkém vápně dostal k míči Petr Škuta, převzal si ho hrudí a chystal se ke střele, když se v tom skácel k zemi, rozhodčí však penaltu, jak jsme později zjistili správně, neodpískal. Na tvrdém a nerovném terénu totiž nevydržela Petrova achilovka, kterou si bohužel utrhl a ještě večer byl operován v karvinské nemocnici.   Tento velmi vážný okamžik jakoby vlil energii do našeho výkonu, který začal gradovat. Najednou nás bylo plné hřiště a všude jsme byli o krok dříve. V 61. minutě zkušený Zoller vystihl chybnou malou domů domácího stopera, míč získal a uklidil za bezmocného gólmana domácích, 1-1. To však z bláznivé šestiminutovky nebylo zdaleka vše.   V 65. minutě si totiž rychlík Vlachovič udělal z naší obrany trhací kalendář a lobem vrátil okamžitě domácím vedení. Tady se však naplno ukázal charakter našeho týmu, protože ne každé mužstvo by se z takového direktu dokázalo vrátit. V 66. minutě poslal střílený centr do vápna kapitán Mančař, míč se dostal k Zollerovi, který si s ním ve velmi obtížné pozici dokázal poradit, zpracovat a druhým dotekem uklidit do brány, 2-2.   O necelou minutu později vybojoval na domácím stoperovi míč Zbyněk Bednář, který nás ranou na zadní tyč dostal poprvé v zápase do vedení, 2-3. Hru se nám následně podařilo zkušeně uklidnit, soupeř už žádnou vyloženou šanci neměl, a tak jsme si z těžkého, bojovného utkání odvezli tři body, draze vykoupené vážným zraněním Petra Škuty, kterému přejeme brzké uzdravení!   Na to že je začátek sezony, je pro nás tato ztráta o to bolestivější, že je v seznamu zraněných již devátým jménem.   zdroj:Facebook Stonava