8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

11

Hokejovou přestřelku viděli fotbaloví příznivci na Veselé. V první půli padlo hned šest branek a v té druhé ještě po jedné na každé straně. Domácí i díky střelcům Janíčkovi a Postavovi získali tři body.

Domácí předvedli brankovou smršť

Lhota je v regionálním fotbalovém prostředí vnímána jako ambiciózní mužstvo, které maximálně využilo pandemií nabídnuté šance a za tři roky se posunulo z pralesa IV. třídy až do krajských soutěží. Nováčkovský elán a snajpři z rodiny Bartoňů (David a Jakub) dělají ze Lhoty mužstvo, které může v každém zápase překvapit. Body ale zatím dělají jen v domácím prostředí, i když těsná porážka 2:3 na Mladcové z před dvou týdnů budí respekt. Od týmu Veselé se ale naopak rozhodně nečekalo, že bude po šestém kole na 11. místě jen se šesti body. Víkendoví sousedé v tabulce proto oba výrazně toužili v utkání bodovat.

Veselá po zlepšeném výkonu v závěru utkání v Chropyni i do toho zápasu vstoupila aktivně a zápas rozhodně výrazně ovlivnilo to, že hned druhou svou šanci v 9. minutě Veselá proměnila ve své vedení. To Tomáš Janíček využil prostoru na levém křídle a vybídl ke skórování Milana Šumšala ideální přízemní přihrávkou na malé vápno. Za deset minut dal Tomáš Janíček branku sám, když zleva prostřelil gólmana hostů. Lhota po rychlých brankách ale nezvadla a tlačila se stále do ofenzivy, kterou měla výrazně lepší než obrannou čtverku. Kontaktní gól už v 21. minutě ale dal levý bek, Radim Střelec. Ofenzivní trojka Veselé ale měla svůj den a byla k nezastavení. Ten třetí, Pavel Postava, prolomil svůj podzimní gólový půst už ve 26. minutě. Gól mu připravil tak trochu nechtěně Milan Šumšal, který zprava postupoval před brankaře Mikeštíka a z velkého úhlu vystřelil na bližší tyč, kterou trefil a odražený míč si našel Pavel Postava a skóroval. A když v 35. minutě dal Tomáš Janíček svou druhou branku a zvýšil už na 4:1, zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Ale nebylo. Lhotu nepříznivý brankový stav nedeprimoval a ještě do poločasu Davidem Červenkou snížila na 4:2

Ve druhé půli padlo po jedné brance na každé straně

A nesložila Lhota zbraně ani těsně po poločasové pauze, kdy Pavel Postava vyplaval za obranou Lhoty a svou parádní individuální akci zakončil houslemi gólmanovi. Lhota byla dopředu stále nebezpečná a veselský gólman si rozhodně dobře zachytal. Lhota hrozila hlavně z brejků při nichž se domácí obrana dopouštěla hrubých chyb a tu v 69. minutě už neuhasili ani stopeři ani Petr Červenka v bráně. Proti unikajícímu Markovi Bartoňovi vyběhl až na svůj levý roh velkého pokutového území. Po jejich souboji zůstal míč ve hře a dostal se k němu znovu útočí hráč. Zachoval klid a zkušeně dal přesnou přihrávku pod sebe na dobíhajícího Davida Barťoně a ten dal svou devátou branku v soutěži za sedm kol. Lhota měla dvacet minut na to, aby závěr zápasu minimálně zdramatizovala, ale už zůstalo u osmi vstřelených branek a hokejové skóre 5:3 se už neměnilo

TJ Sokol Veselá
Zdeněk Kučera, sekretář: Letošní soutěž je plná překvapení. Každý zdá se může porazit každého. Proto jsme rádi, že jsme dnes bodovali na plno a udrželi krok se středem tabulky. Pro dosažení lepších výsledků musíme zapracovat především na obraně. 18 obdržených branek po sedmi kolech je příliš.

P. Červenka [-] - M. Šumšal [-] (90. M. Záhořák [-] ) , T. Janíček [-] , O. Tkadlec [-] , P. Postava [-] (75. M. Dlabaja [-] ) , A. Burša [-] , J. Červenka [-] , M. Čoček [-] , M. Bodlák [-] (46. J. Paták [-] ) , O. Ševčík [-] , T. Dujka [-]

FK Lhota u Malenovic
J. Mikeštík [-] - V. Bartoň [-] , M. Bartoň [-] , J. Bartoň [-] , J. Vyoral [-] (77. T. Kovaříček [-] ) , L. Mikeštík [-] , D. Bartoň [-] , R. Střelec [-] (61. P. Strojil [-] ) , D. Červenka [-] , P. Menša [-] (77. J. Vávra [-] ) , Š. Válek [-]

Hráči zápasu: T. Janíček , P. Postava - D. Červenka .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: MĚŠŤÁNEK Bronislav - FOJTŮ Jakub, KLIMEŠ Prokop Dominik.