2.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Vidče zvládlo derby lépe než domácí Rožnov.

3

Skvělý brankář pomohl hostům vyhrát důležitý zápas "o šest bodů".

Poločas plný šancí

Hnedka v úvodu zápasu mohli domácí rozvnit síť, domácí kapitán však ve vyložené šanci neuspěl a tak 6. minutě, po přímém volném kopu posíla hosty hlavou do vedení Adam Fryšař. Zanedlouho mělo Vidče na kopačkách další šanci, dostali se dokonce za brankáře do brány se jim míč nepodařilo dostat. V další šanci se ocitá Petr Nerad, ten ale také z hranice velkého vápna přestřeluje bránu.  Od 20. minuty příchází hlavní chvíle hostujícího brankáře Romana Petružely, nejdříve likviduje střelu Pavla Kunce, následně vynikl v šanci proti Kolaříkovi. Aby toho nebylo málo přišla i třetí šance domácích, z pravé strany se na Petruželu řítí Firuašek, avšak hostující golman nedopustil aby domácí do poločasu srovnali. Poslední slovo však mělo Vidče, Heyrán krásnou nahrávkou našel Petruželu, který však bránu přestřeluje. A tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Aktivní Vidče hned ze startu poločasu.

Ze startu druhé půla Mičkal vysunul Petruželu, tomu však míč odskakuje od nohy a tak je šance zmařena. V 54. minutě ohrozil Rožnov opět bránu soupěře, bohužel pro ně hlavička Fiuráška míří pouze do náruče Petružely. U druhé branky je znovu Heryán, který nachystal i první branku, v 73. minutě využil jeho nahrávky Petr Mičkal a Vidče jde do dvoubrankového vedení. Mičkal měl následně i další šanci, tu však dobře zlikvidoval domácí brankář. Domácí ke konci zápasu vložili všechno do útoku. Dorostenec Vachník, který nastoupil až do druhé půle, se dostal dobře do zápasu a byl nebezpečný. Nejdříve vytvořil šanci pro Kolaříka, ten však neproměňuje. V 92. minutě se sám Vachník dostává k odraženému míči v pokutovém území, tuto šanci využije naplno. Na víc už čas nezbyl, domací Rožnov tedy prohrál derby s Vidče 1:2.