10.kolo, Karlovarský | 1.A třída , 2021-2022

--

Cheb nadělil kanára Merklínu

18. M. Mojcher , 26. P. Lhotský , 27. L. Kompit , 35. J. Beneš , 50. L. Vlk , 82. D. Hrabě - 38. P. Chomát
8

Zápas s předem jasným favoritem. Cheb se drží mezi těmi nejlepšími v současné sezóně, Merklínu se herně ani výsledkově nedaří a se sedmi body z devíti zápasů se pohybuje na samém dnu tabulky. I proto se dnes nějaké výraznější překvapení neočekávalo. Na první branku se čekalo přes čtvrt hodiny, domácí pak ale začali ukazovat svou kvalitu.

Pět branek rozhodlo o vítězi již v první půli

Od úvodních minut aktivnější domácí se mohli z první branky radovat v 18. minutě. Ke střele zpoza vápna se totiž dostal Michal Mojcher a svým projektilem překonal brankáře hostí Gargulu. o dalších osm minut později vedli domácí už o dvě branky. Patrik Lhotský se totiž dostal k zakončení a střelou na přední tyč zvyšoval na 2:0. O pouhou minutu později už to bylo 3:0. Pěkný průnik z levé strany předvedl Luboš Kompit, který se následně dostal až do vápna a i v zakončení si poradil parádně. Ve 35. minutě zvyšoval na 4:0 kapitán Jan Beneš, který se trefil výstavně z přímého kopu. O tři minutky později se hostům podařilo alespoň snížit, chebskou nedůslednost ve vlastním vápně využil Petr Chomát a snížil na 4:1. Sudí Peschel neměl důvod cokoliv v první půli nastavovat a po čtyřicetipětiminutách poslal týmy do kabin.

Domácí už si vedení pohlídali

Již po první půli bylo jasné, že merklínští na body nedosáhnou a bylo už jen otázkou, kolik branek do jejich sítě ještě přijde. V 50. minutě už to bylo 5:1, nestárnoucí kanonýr Lukáš Vlk se prosadil hlavou po rohovém kopu. Krátce po hodině hry hosté využili své jediné střídání, které měli k dispozici, obraz hry to příliš nezměnilo. Bylo znát, že jsou domácí už tak trochu uspokojení a ač herně i nadále dominovali, tempo přeci jen polevilo. Pořádného ohlasu se dostalo Danovi Hraběmu, trenérovi dorosteneckého výběru chebské Hvězdy, který v 68. minutě nastoupil po třech dlouhých letech k soutěžnímu utkání. A aby byl jeho návrat perfektní, nemohl se obejít bez gólu. V 82. minutě stál totiž Dan Hrabě na konci pěkné domácí kombinace a nechytatelnou střelou k tyči překonal brankáře Gargulu

FK Hvězda Cheb B
Vladislav "Tevez" Remža, trenér: Chtěli jsme navázat na vítěznou šňůru, kterou jsme v posledních zápasech nastolili. Od začátku jsme se do soupeře zakousli, jenže opět nás srážela nepřesná koncovka. Soupeře jsme téměř do ničeho nepouštěli a vstřelili v první půli 4 branky. Bohužel jsme po naší nedůslednosti ve vápně dovolili soupeři skórovat. Ve druhé půli měla hra stejný obraz, jen jsme přestali běhat. Oživení naštěstí přinesli hráči (převážně dorostenci) z lavičky. Díky tomu se nám podařilo vstřelit další dvě branky. S výsledkem a hrou jsem celkem spokojen, jen mě mrzí spousta dalších nevyužitých šancí.

L. Komárek [-] - M. Kaciašvili [-] (63. M. Pilař [-] ) , L. Sládeček [-] , R. Žídek [-] (63. L. Lokinga [-] ) , M. Mojcher [-] , L. Kompit [-] (46. J. Raffa [-] ) , K. Mouhafidi [-] (68. D. Hrabě [-] ) , J. Beneš [-] (68. J. Altman [-] ) , L. Vlk [-] , P. Lhotský [-] , L. Plíhal [-]