2.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Žihle zapisuje nejvyšší výhru kola!

0

Domácí počítají po dvou kolech již zisk pěti bodů a vyhřívají se v popředí tabulky. Naopak hosté, kteří měli ke konci loňské sezóny jednu z nejlepších forem ligy, jsou zatím bez bodu v pozadí startovního peletonu.

Do samotného zápasu vstoupili lépe domácí a za svou aktivitu byli také po zásluze odměněni. Po zhruba pětadvaceti minutách hry předvedl kopací techniku Robert Otcovský, který po faulu na Masopusta využil ranou přes zeď volný přímý kop. Ovšem poměrně brzy se podařilo Nepomuku odpovědět. Do vápna Žihle přilétl ze strany centr, který přistál přímo na hlavě Pavla Kalabzy, který jej poslal do sítě. Ovšem radost hostů netrvala ani minutu. Prakticky ihned po rozehrávce natáhl k ráně z dobých pětadvaceti metrů autor úvodní trefy utkání a kulatý nesmysl dopravil dorážkou na místo určení Jiří Masopust. A brzy se mohla zhruba stovka diváků, která si našla o sobotním podvečeru cestu na stadion, radovat do třetice. Spolupráce dvou domácích hráčů totiž opět zafungovala. Masopust posadil trestný kop přímo na hlavu Roberta Otcovského, který hlavou zavěsil loptičku přesně pod břevno. Hlavní sudí Kostelník ještě nastavil k úvodním pětačtyřiceti minutám dvě navíc, ale střelecké kolonky již zůstaly nevyplněny.

Druhá půle již byla oproti své předchůdkyní klidnější. Rozvážně hrající domácí nechtěli připustit komplikace a hosté se i přes snahu k velkému ohrožení soupeřovi branky nedostávali. Diváci se však ještě jednou z gólu radovat mohli. Žihle předvedla rychlý protiútok, kdy Čapek oslovil Otcovského, ten Jiřího Masoupusta, který definitivně rozsekl zajímavý duel. Jmenovce slavného fotbalisty byl plný zápis. Měl prsty u všech branek svého celku, vzápětí střídal, v zápise se zapsal i do kolonky žlutých karet. Střetnutí tak skončilo pohodlným vítězstvím domácích, kteří v loňském ročníku skončili třináctí, jejich soupeř naopak pátý. Letos je zatím vše zcela naopak.

TJ Slavoj Žihle
Sedlák Jiří (TJ Slavoj Žihle): „Viděli jsme jednostranné utkání. Soupeř si kromě gólu, ke kterému jsme mu navíc velkou chybou pomohli, další šance nevytvořil. Hráli tvrdě a důrazně, s narůstajícím skórem přitvrzovali více a více. Nepomuk má mladý tým, který potřebuje dozrát.“

FK Nepomuk
Baran Eduard (FK Nepomuk): „Do prvního gólu domácích se jednalo o vyrovnané utkání. Stihli jsme ještě poměrně brzy vyrovnat, ovšem vzápětí inkasovali na 1:2. Domácí byli následně lepší a ve druhé půli už to byla z naší strany spíše taková křeč. Neměli jsme na to vyrovnat.“

J. Bláha [-] - S. Peterka [-] (90. J. Fidler [-] ) , J. Masopust [-] (76. J. Najmon [-] ) , O. Čapek [-] (83. F. Půta [-] ) , R. Otcovský [-] , M. Vrána [-] , M. Tyr [-] , T. Krofta [-] , T. Rambousek [-] , J. Bulín [-] , L. Rázek [-]