6.kolo, Jihočeský | Písek | Okresní přebor , 2015-2016

--

Rozhodčí vzal dle hostů zápas do svých rukou...

27. O. Vlk , 35. M. Teringl , 52. J. Burda , 70. J. Kozma (vl.) , 72. T. Pícha (p.) , 83. T. Pícha (p.) , 86. T. Pícha (p.) - 10. B. Smítka , 16. S. Anděl (p.) , 21. S. Anděl , 43. L. Klomfar , 47. L. Štumpfal
0

Velmi podivné utkání se odehrálo v rámci 6. kola OP Písek. Výsledek utkání připomíná hokejové skóre. Rozhodčí vydatně pomohl Borovanům ke třem bodům třemi penaltami v závěru utkání.

Hosté sahali po vítězstí už v průběhu 1. poločasu.

Utkání Okresního přeboru mužů mezi Borovanami a Krčí začalo ve velmi svižném tempu. Krč se v úvodních minutách zápasu představila kombinační hrou plnou přihrávek, souvislým tlakem si vytvářela šance po kterých tři proměnila a ujala se pohodlného vedení 0:3, jednou se trefil Smítka a dvakrát Anděl, když při svém prvním gólu uspěl z penalty. V 27. minutě Borovany snížily Vlkem, po první zvláštní situaci. Hostující stoper ležel zhruba minutu bez pohybu ve vlastním vápně a i přes upozorňování hráčů o přerušení hry kvůli obavě o jeho zdraví, byl rozhodčím přehlížen a domácí přes nekompaktní obranu snížili, 1:3. V 35. minutě došlo ke sporné situaci, kdy po útoku a nákopu Borovanských podle signalizace čárového sudího opustil míč hrací plochu, přesto došlo k dohrání situace a vsítění gólu Teringlem. I přes signalizaci a ověření verdiktu u čárového sudího, uznal hlavní rozhodčí gól. To nesli Krčští hráči znovu velmi nelibě, ale i přes to se vrátili ke své hře a pokračovali v herním tlaku, který vyústil v gól, po krásném centru Marka Zocha a zakončení Klomfara.

Nakloněná rovina byla příliš strmá

Do druhého poločasu Krč nastoupila ve stejném tempu a soupeře dál válcovala. V 47. minutě, po individuální akci a přihrávce Hoška vsítil krásný gól Štumpfal. V tu chvíli bylo skóre zápasu 2:5 a hráči Krče si nepřipouštěli žádné obavy o výsledek. V 52. minutě došlo k situaci, kdy záložník Krče odebral zcela čistě v souboji tělo na tělo míč hráči Borovan a zakládal protiútok, v té chvíli odpískal rozhodčí nevysvětlitelný faul, domácí hráči využili zcela zmatečné situace a po přihrávce za obranu Krče snížili na 3:5 Burdou. V 70. minutě přišla další pohroma pro Krč, po špatném výběhu na roh Borovan si srazil brankář Kozma míč do vlastní sítě. Poté již ale začal opět úřadovat sudí, který v rozmezí 15 minut nařídil dle názoru Krče tři zcela smyšlené penalty, při kterých mu výrazně pomohli domácí hráči svými teatrálními pády, vně nebo na hranicích velkého vápna, které byly posouzeny vždy jako penaltové. Pícha všechny penalty proměnil a rázem to bylo 7:5 pro domácí! Někteří krčští hráči nevěřili vlastním očím a nechápajíc jen posedávali na trávníku, někteří se snažili debatovat s rozhodčím, který je s lehkým úsměvem na tváři a bez vysvětlení posílal od sebe, na hráčích byla vidět absolutní bezmoc. V zápase došlo k mnoha situacím, které byly tendenčně posuzovány proti krčskému týmu, jako například dvě neodpískané penalty nebo několik zcela přehledných situací, po kterých se posunovali na útočnou polovinu hráči Borovan, nikoliv hráči Krče...

TJ Borovany
Borovany: ohlas se nepodařilo získat

TJ Sokol Krč
Krč - nejmenovaný zdroj: "Fotbalisté zaslouží veliké uznání za to, že zápas a rozhodování sudího zvládli a nedošlo k žádnému incidentu i když by jsme se tomu v tomto zápase nemohli divit. Rozhodčího snad odměna za řízení utkání hřeje u srdce."

TJ Borovany
J. Albrecht [-] - P. Mára [-] , Z. Šerhant [-] - J. Fara [-] , T. Pícha [-] - O. Vlk [-] , M. Teringl [-] - M. Uhlíř [-] (46. T. Pekárek [-] ) , M. Doskočil [-] , J. Fara [-] , J. Burda [-]

J. Kozma [-] - T. Vokatý [-] , P. Hošek [-] , M. Zoch [-] , L. Klomfar [-] - K. Holec [-] , M. Zoch [-] , L. Štumpfal [-] - S. Anděl [-] , J. Zima [-] - B. Smítka [-]

ŽK: 22. Z. Šerhant , 61. M. Teringl - 35. M. Zoch , 40. L. Štumpfal .
Hráči zápasu: Z. Šerhant , T. Pícha - B. Smítka , S. Anděl .
Místo: Borovany. Počet diváků: 90. Rozhodčí: Peklo Michal - ŠVARC Alois (N), ZBORNÍK Luboš (N).