8.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2019-2020

--

Chmelaři rozhodli o výhře nad Kroučovou v první půli

22. T. Bureš (p.) , 33. T. Bureš (p.) , 40. P. Sajner , 45. P. Hrbek - 50. R. Prokop
19

Kroučová po divoké přestřelce s Chrášťany zavítala na hřiště Mutějovic. Staronový celek měl co napravovat, neboť v minulém kole nevyužil výhody domácího prostředí, které mohl zužitkovat nyní. A to se mu povedlo, neboť o svém vítězství rozhodl již během prvního poločasu. Závěr zápasu dohrávali hosté dokonce v devíti bez vyloučeného Janka s Vančurou.

Logika fotbalu

První poločas jeden hrál a druhý dával góly. Kroučová držela míč na svých kopačkách, ale nedokázala najít recept, jak překonat mutějovický obranný val. Tato taktika nutno říci, že domácím fungovala. Ofenzivní snažení soupeře domácí ustáli a sami vyráželi do nebezpečných brejků. Ve 22. minutě jeden takový končil nedovoleným zákrokem a pokutovým kopem, který proměnil Bureš - 1:0.

Po půl hodině podobná situace. Brejk, nedovolený zákrok, pokutový kop Bureše a dvougólové vedení - 2:0. Kroučová to nezabalila a šla za gólem. Místo toho ale chybovala v defenzivních řadách a další zaváhání potrestal Sajner - 3:0. Když už se zdálo, že tímto rozdílem poločas skončí, tak se domácí fans radovali ještě jednou, když do kabiny udeřil Hrbek - 4:0. Pro Kroučovou poločas, na který nebude v dobrém vzpomínat, ale i takový je fotbal.

Obrat se nekonal

Druhý poločas nabídl velmi podobný scénář. Mutějovice pokračovaly ve své dosud fungující taktice a nikam nespěchaly. V 50. minutě se konečně podařilo hostujícímu Sokolu tento val probít a Prokopem snížit - 4:1. Domácí míč na kopačkách moc často neměli, ale čas jim hrál do karet, čehož dokonale využívali. Další nepříjemností pro Kroučovou bylo vyloučení v závěru, když Vančura nedovoleně zastavil unikajícího Sajnera a po druhé žluté kartě musel ze hřiště i Janek, který zahrál rukou. Pro domácí takticky svázané vítězství, pro hosty zápas blbec.