1.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2019-2020

--

--

Lány potrápili loňského mistra

10

V 1. mistrovském utkání nového ročníku 1. B třídy svedl proti sobě dvě okresní mužstva Zavidov a Lány. Ač byli domácí jako obhájce vítězství v této soutěži mírným favoritem tohoto utkání, na trávníku se lépe prezentovali lánští hráči.

Hosté byli aktivnější, pohyblivější a diktovali tempo hry. Z této aktivity vytěžili první šanci, kdy Balík orazítkoval břevno Krausovy svatyně. Zavidovští hrozili jen se standardních situací, kdy se dostali k zakončení nejprve Hanych a o chvíli později Krejčí. Lánští byli za svoji aktivitu odměnění ve 21. min kdy po nedorozumění Hvězdy s Kloučkem, druhý jmenovaný zapříčinil pokutový kop, který Reichl s přehledem proměnil, 0:1.

Ani tento fakt domácí neprobral a pokračovali v mdlém výkonu. Světlou vyjímkou byla opět standardní situace, konkrétně roh, kdy se k odraženému míči dostal Krejčí, ale opět svou šanci neproměnil, zde se naplnilo pořekadlo „Nedáš, dostaneš“. Hostující brankář rychle rozehrál a hostující Putík své sólo přetavil v gól 0:2. Zavidovským svitla naděje ve 44. min kdy hostující stopér minul míč a Žďánský snížil na poločasových 1:2

Do druhého poločasu vlétli domácí jako vyměnění a hned ve 47. po krásném nahrávce Dvořáka za obranu, přehodil obloučkem Korčák hostujícího golmana a bylo srovnáno, 2:2. Od této chvíle byli domácí pány na hřišti. V 61. min si Žďánský obhodil stopera hostů a dostal domácí dovedení 3:2.   Jiskřičku naděje mohl 2x pro hosty vykřesat Balík, ale jak jeho sólo, tak i střelu zneškodnil domácí Kraus. Trest na sebe nenechal dlouho čekat, nejprve domácí poukázkově zahraném rohu Žďánským navýšili vedení na 4:2 a o dvě minuty později předložil Korčák míč Jančaříkovi, který dal utkání konečnou podobu, 5:2.

FC 05 Zavidov
Dan Devera, trenér: „1. poločas byl z naší strany katastrofální, hosté byli ve všem lepší a zaslouženě vedli, je štěstí, že další své šance neproměnili a nám svou chybou darovali snížení na poločasových 1:2. O přestávce jsme si museli důrazně připomenout, že již nejsme na žádném pouťáku a je třeba zvýšit obrátky. Jsem rád, že kluci ukázali správný charakter a druhý poločas předvedli diametrálně odlišný výkon. Pro Lány je tato prohra krutá, přeji jim jako okresnímu soupeři v dalších zápasech hodně zdaru.“

A. Kraus [-] - M. Havel [-] , J. Klouček [-] , M. Dvořák [-] , D. Štiller [-] , D. Žďánský [-] (81. M. Skoupý [-] ) , J. Knor [-] (46. J. Jančařík [-] ) , J. Hanych [-] (84. M. Zuda [-] ) , M. Krejčí [-] (70. P. Vitner [-] ) , J. Hvězda [-] , T. Korčák [-]