18.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2014-2015

--

--

Valašské derby vyhrály Valašské Klobouky

0

V Příkazech padaly branky až v druhé půlce utkání. Oba týmy kopaly penalty, ale pouze hosté dokázali tuto výhodu využít a zvítězit 1:2.

Nedělní dopoledne nabídlo derby dvou valašských celků, Valašských Příkaz a Valašských Klobouk. Oba celky měly před utkáním podobný počet bodů a Klobouky by se v případě tříbodové výhry na Příkazy dotáhly.

Domácí měli v prvním poločase více ze hry, ale své tutovky nedokázali využít. Do zakončení se dostávala hlavně útočná dvojice Juřica – Vaculka, ale žádnou šanci tito útočníci nedokázali proměnit. K dovršení zmaru domácích neproměnil na konci prvního poločasu domácí Juřica pokutový kop. Díky skvělému Kolaříkovi skončil první poločas bez branek.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí se nedokázali prosadit a tak udeřili hosté. V 60. minutě byl po faulu ve vápně nařízen pokutový kop. Míč si postavil Sáblík a nemýlil se – 0:1. O chvíli později šly Klobouky do trháku. Po chybě domácí obrany se hosté zmocnili míče a po rychlém brejku se krásnou střelu prosadil Patrik Naňák – 0:2. Domácí se snažili co nejdříve docílit branky, do konce zápasu však stačili pouze snížit – po nedůrazu obrany se prosadil Tomáš Číž – 1:2.

Zápas tak skončil vítězstvím Valašských Klobouk, které se tak v tabulce bodově dotáhly na svého dnešního soupeře.

TJ Spartak Valašské Klobouky
Milan Zbranek (trenér, Valašské Klobouky): Velká spokojenost s výsledkem. Bylo to derby a kluci podali velmi bojovný výkon. Podržel nás brankář Kolařík, ale kluci podali velmi kolektivní výkon. Děkuju celému týmu. Takhle se bojuje o tři body.