10.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

Lídr tabulky z Březnice veze dva body z Lužkovic

31. V. Tichý (p.) , 34. J. Král - 23. M. Dostál , 59. J. Králík
15

V Lužkovicích se představil v nedělním odpoledni lídr tabulky z Březnice a v prvním dějství to neměl vůbec jednoduché. Hosté se sice dostali do vedení, domácí ale dvěmi brankami duel otočili. Hostím se však podařilo po hodině hry srovnat Králíkem a do konce utkání už branka nepadla. V penaltách vyhráli hosté 5:3 a berou bod navíc.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky, hosté jednu

"Na vedoucí celek tabulky se domácí vytáhli a zápas měl zásluhou obou celků od začátku rychlý spád. Pěkné kombinační akce musely potěšit přítomné diváky . Oba brankáři,  domácí Vala a hostující Dyšlevský opory obou celků drželi čistá konta. Při hostech stálo štěstí v 10 minutě, když domácí Král z hranice velkého vápna trefil jenom tyč jejich brány. Po jednom z protiútoků ve 24 minutě trestali hosté, když Dostálova pěkně umístěná střela skončila v síti - 0:1. Domácím se po obdržené brance kolena nerozklepala a dál pokračovali v nátlakové hře. Ve 29 minutě po skrumáži v malém vápně nedokázali domácí ani na třikrát propasírovat míč do sítě. Z následného rohového kopu zahrál jeden z obránců rukou. Z penalty se nemýlil kapitán Tichý a srovnal na – 1:1," hodnotí duel činovníci Lužkovic.

Hosté dokázali utkání ještě zremizovat

"Domácí byli v těchto fázích utkání lepším celkem a ve 33 minutě zvýšil Král na 2:1. Ve 36 minutě kopali penaltu i hosté, ale ikdyž umístěnou střelu k tyči Hamerníka nadvakrát zlikvidoval  brankář Vala. Poté se opět vyznamenal v samém závěru poločasu když bombu pod břevno vyboxoval na roh. Druhý poločas pokračoval zápas ve stejném duchu, ale hostující mužstvo začalo mít postupně herní převahu, kterou využili v 58 minutě ke srovnání skóre Králíkem na 2:2. Poslední dvacetiminutovka patřila hostům, kteří zle dotírali na domácí  defenzívu. Obrana domácích dirigována Miroslavem Čalou a brankářem Valou všechny pokusy o vstřelení branky úspěšně odrážela. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a tak došlo na penalty. V nich byli úspěšnější hosté, kteří si odvážejí bod navíc", hodnotí zajímavé utkání fotbaloví činovníci z Lužkovic.

Na penalty vyhráli hosté

V penaltách vyhráli hosté 5:3

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, činovník: Citelně nám chyběl Ivo Světlík ve středu zálohy. Oba celky neproměnily vyložené šance, domácí nastřelili tyč a hosté neproměnili penaltu. Jinak zápas měl svou kvalitu a musel uspokojit přítomné diváky. Hráči utkání: brankář Vala Martin, Čala Miroslav u domácích, u hostů brankář Dyšlevský a Kamenčák.