5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Petrovice deklasovaly Čeladnou kanárem

12

Petrovice doma přivítaly Čeladnou.

Domácí se dostali do vedení o tři branky

Sobotní utkání pátého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Petrovicemi, které v minulém kole prohráli v Brušperku a mezi Čeladnou, která prohrála s Břidličnou. Nyní přejdeme k samotnému utkání.

Od začátku se vědělo, že hosté nejsou v dobrém rozpoložení, ale i přesto domácí Petrovice určitě nečekaly, že to budou mít až tak jednoduché. Úvod byl spíše oťukávací a oba celky čekaly na to, co udělá soupeř. Nakonec se ke slovu dostali domácí. Brankostroj odstartoval ve 22. minutě Juroszek, který zkušeně střelou šajtlí k pravé tyči proměnil nájezd – 1:0. Již ve 31. minutě zvyšoval povedenou ranou pod břevno Ostáš – 2:0. Aby toho nebylo málo, tak ve 40. minutě Reichlův úprk po pravé straně hřiště a následnou přihrávku do vyložené šance přetavil v gól Sikora – 3:0. Ve zbytku poločasu se toho už moc nestalo a velmi aktivní Petrovice šly do šaten s náskokem tří branek.

Petrovice přidaly další tři

V půli druhé se tlak Lokomotivy na branku Čeladné ještě zvýšil a padaly další góly. Skóre se mohlo klidně zastavit na dvouciferném čísle, to by ale hráči nesměli ve velkém spalovat šance. V 62. minutě zvyšoval Juroszek, který zblízka nezaváhal a prostřelil Starečka v brance hostů – 4:0. Takřka vzápětí po rozehrání ze středového kruhu to bylo již o pět branek. To v šestnáctce přebral míč Reichl a nadvakrát, i s pomocí tyče, překonal opět gólmana Čeladné – 5:0. Závěrečné slovo si vzal v 82. minutě Gill a po centru z levé strany dal gól hlavou – 6:0. Jak již bylo zmíněno výše, hráči Lokomotivy měli spoustu dalších šancí ve druhé půli, skóre mohlo být klidně dvouciferné, ale trestuhodně příležitosti zahazovali. Největšími paliči byli Hanusek s Juroszkem, kteří mohli dát každý hattrick. Nevedlo se ve dvou tutovkách ani střídajícímu Molnárimu a ani zkušený exligista Hoffmann si zblízka na Starečka nepřišel. Utkání tak skončilo "pouze" 6:0. Domácí si tak připsali tři body. Hosté dále pokračují v černé sérii, když již počtvrté v řadě prohráli.

Petrovice čeká v příštím kole výjezd do Pusté Polomi. Čeladná hraje doma s Krnovem.

TJ Lokomotiva Petrovice
Tomáš Lincer, sekretář klubu: “Dnes jsme čekali mnohem těžší "šichtu". Odehráli jsme ale od první do poslední minuty jednoznačný zápas. Teď nevím, jestli to bylo naší kvalitou, nebo tím, že Čeladná měla obzvlášť mizerný den. Věřím více samosebou té první variantě. Po čtyřech nezdarech v řadě, kdy se nám nepodařilo bodovat naplno, už jsme výhru potřebovali jako sůl, navíc takovýmto rozdílem to potěší o to víc. Snad nás to do dalších kol nakopne. Akorát to proměňování vyložených šancí, to byla hrůza. Na tom musí hráči zapracovat. Dnes nás to mrzet vůbec nemuselo, ale jindy by se to mohlo vymstít.“

L. Svatoš [-] - M. Reichl [-] (77. J. Sembol [-] ) , J. Hoffmann [-] , M. Šiška [-] (59. G. Molnári [-] ) , D. Gill [-] , A. Ostáš [-] , D. Hanusek [-] (59. J. Gatnar [-] ) , M. Sikora [-] (46. P. Chwastek [-] ) , J. Urban [-] , J. Paduch [-] , F. Juroszek [-]