2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

--

13

Kobeřice doma přivítaly Háj ve Slezsku.

Kobeřice se ujaly vedení, Háj však do půle vývoj otočil

Nedělní utkání druhého kola nám nabídlo derby zápas mezi Kobeřicemi, které v minulém kole remizovaly v Hlubině a mezi Hájem ve Slezsku, který nadělil šest branek nováčkovi z Bystřice. Kobeřice se představily na domácím hřišti poprvé po postupu z I.A třídy a odbyly si tak svůj domácí debut. Teď již k utkání.

V 19. minutě se domácí ujali vedení. Ze vzdálenosti asi dvaceti metrů vystřelil Kubný. Míč před Bartošem dvakrát zaplaval a zaplul do sítě – 1:0. Hned vzápětí hosté vyrovnali. Lampa dostal míč do lajny, odkud ho pak nádherně poslal na Žůrka. Ten si krásně našel mezi obránci a poslal ho do sítě – 1:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a diváci určitě nebyli zklamaní. Na branku dlouho čekat nemuseli, když již ve 33. minutě šel do vedení tentokráte Háj. Eršil dostal míč od Žůrka, který mu přeloboval obránce patou. Eršil vyslal tvrdou střelu. Štencel však míč ještě dokázal vyrazit, ale bohužel pro domácí jen k Uvírovi, který ho uklidil do otevřené svatyně – 1:2. Nadále se kupilo spoustu chyb u obou mužstev a z pohledu karet to bylo opravdu tvrdé derby. Do konce poločasu se toho již více nestalo.

Domácí v závěru vyrovnali

Kobeřice od úvodního hvizdu druhé půle zatlačily hosty na jejich polovině. Tam se také odehrávala velká část zbytku utkání. Domácí přehrávali svého soupeře a skoro je nepustili na vlastní půlku, což se domácím divákům určitě líbilo. Jediné, co jim na tom mohlo vadit, bylo to nejdůležitější, což jsou góly. Kobeřice stálé bušily do hostů z Háje. Svůj tlak nakonec ale dokázali přetavit v kýženou branku. V 81. minutě tak tedy přišlo vyrovnání. Po zbytečné chybě šli do protiútoku Kobeřice. Míč se dostal ke střídajícímu Stříbnému, který prostřelil Bartoše – 2:2.  V závěru se už nic zásadního neudálo, a tak nakonec derby skončilo remízou.

Kobeřice v příštím kole zajíždí do Petrovic. Háj hraje doma s dalším nováčkem, tentokráte z Fulneku.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí: “Pro nás je remíza celkem úspěch. Spousta faulů, nedarovali jsme si ani centimetr na hřišti. Hrozně moc zkažených přihrávek z obou stran. Po krásném gólu jsme prohrávali, ale hned vzápětí se nám podařilo vyrovnat a o chvíli později i otočit výsledek. Ve druhém poločase jsme ale na domácí nestačili ve všech ohledech. Jak myšlenkově, tak fyzicky. V závěru jsme zbytečně inkasovali a odvážíme si tak bod. Asi to tak mělo nakonec být. V druhém poločase jsme na ně prostě neměli.“