13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2019-2020

Velký Beranov bere tři body

33

Velký Beranov porazil nováčka a bere tři body.

Domácí po půli vedli

Začátek zápasu byl od obou stran vlažný, žádný z týmů se výrazněji nedostával do šancí, utkání chyběl pohyb, přesnost a zápal. Dalo by se říci, že zápas začal kolem třicáté minuty, a to měli první příležitost hosté, kterou Markovič nohou vyrazil. Pak se do dobrých šancí dostali i domácí, ale Pýcha i Ganzwohl poslali své střely mimo tři tyče. Branka padla až ze standardní situace, kterou zahrával Svoboda, jehož centr propadl přes chumel hráčů až do branky – 1:0. Do konce poločasu se již žádný z týmu do vážnější šance nedostal.

Domácí si vedení pohlídali

Druhou půli začali lépe hosté, ale už po osmi minutách poslal odvrácený míč z rohu do vápna domácí Svoboda a na konci akce stál nehlídaný Pokorný, který pěkně poslal míč do sítě – 2:0. Průběh druhé půle se nesl ve střídavé režii obou mužstev, přičemž vyloženou šanci Rudíkova zastavil na brankové čáře až Rostislav Kittler. Pokusy z dálky se rovněž nesetkaly úspěchem, neboť oba brankáři jej dokázali bezpečně chytat a vyrážet do bezpečné vzdálenosti. Zápas spěl k rozuzlení v tom, že buď hosté dají kontaktní branku, nebo domácí přidají pojišťovací gól. Nakonec vyšel druhý scénář, když v poslední minutě dorazil vyraženou střelu do sítě neobvyklý střelec na neobvyklém místě Pavel Pesr – 3:0.

Velký Beranov zakončí podzim ve Stonařově. Rudíkov hraje doma s béčkem Polné.

TJ Velký Beranov 1975
Richard Ganzwohl (hráč): První půl hodina musela nudit, hra byla táhlá bez pohybu, nápadu. Úvodní branka to trochu rozhýbala, ale to už byl konec první půle. Na začátku druhé půle jsme dokázali přidat druhou branku, což nás uklidnilo, ale hra i přesto zůstávala dost vyrovnaná a souboje poměrně vyhrocené. Naštěstí hosté nedokázali z tutovky snížit a my v závěru pak přidali třetí branku.

FK Rudíkov
Lukáš Trnka (asistent trenéra): K utkání jsme opět nastoupili v improvizované sestavě, a proto jsme chtěli hlavně pozorně bránit. V průběhu první půle se nám to i celkem dařilo a nepustili jsme domácí k vážnějšímu ohrožení naší branky. Bohužel v závěru prvního poločasu jsme dostali gól ze standardní situace. Druhou půli jsme začali aktivněji, ale sráželi nás nepřesnosti při přechodu do útoku. Navíc jsme opět nepohlídali další standardku a inkasovali podruhé. Zbytek zápasu byl z naší strany zbytečně nervózní, ale přesto jsme si dokázali vytvořit jednu stoprocentní šanci, která ovšem gólem neskončila. A tak v závěru, po našem nedůrazu, domácí zvýšili na 3:0.

R. Markovič [-] - J. Štumar [-] , A. Svoboda [-] , J. Pýcha [-] (72. M. Trnka [-] ) , P. Kittler [-] , R. Kittler [-] , F. Smejkal [-] , J. Pokorný [-] (84. P. Pesr [-] ) , K. Eliáš [-] , R. Ganzwohl [-] , M. Kovařík [-]