5.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Baník přehrál Bolevec

29

V rámci 5. kola KPM zavítali na hřiště Baníku Stříbro hráči plzeňského Bolevce. Zápas měl jednoznačný průběh a domácí si po výhře 3:0 připsali další tři body do tabulky a jen potvrdili, že jsou doposud nejgólovějším celkem soutěže..

Vedení zařídil Tůma

Již od prvních minut bylo patrné, jaký obraz hry bude utkání mít.

Míč na svých kopačkách držel po většinu času Baník, Bolevec bránil v devíti lidech a spoléhal se především na dlouhé balóny, směřující na útočníka Zítka.

Ve 23. minutě prošel agilní Tůma přes dva bránící hráče a s velkým přehledem překonal Körnera.

Poté zahrozili ze standartní situace hosté. Kapitán Humpál si naskočil na centrovaný balón a jeho hlavička pořádně protáhla gólmana Hrušku.

Na druhé straně pálil slepými také Lanfranchi, jehož dělovka spoza vápna prolétla jen těsně nad svatyní Bolevce.

Největší příležitost hostů měl chvíli před poločasem Bublík, který napřáhl z nějakých 25 metrů, bohužel pro něj ale jen orazítkoval břevno branky Stříbra.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0, vzal na sebe zodpovědnost Skopový, který si navedl míč na střed a precizní přihrávkou ještě vybídl k zakončení Lanfranchiho. Ten se levačkou trefil přesně do protipohybu Körnera a zvýšil na 2:0.

Výhru pojistil Skopový

I ve druhém dějství drželi kulatý nesmysl na kopačkách domácí a kontrolovali hru.

V 78. minutě přidal třetí branku dobře hrající Skopový, který povedenou ránou překonal Körnera.

Utkání se poté jen dohrávalo a Stříbro tak bere po výhře 3:0 nad Bolevcem všechny tři body.

TJ Baník Stříbro
Radek Hřebík, kapitán domácích: Bolevec zaparkoval autobus na vápno od první minuty. Bylo těžké se tam dostávat, ale nakonec se to třikrát povedlo. Krom nastřeleného břevna v první půli Bolevec neměl nic a tak bereme zasloužené tři body my.

E. Hruška [-] - D. Tůma [-] , P. Demjan [-] , M. Vyšín [-] , O. Pavlas [-] , G. Lanfranchi [-] (86. O. Kertis [-] ) , T. Bůžek [-] , R. Skopový [-] , T. Vejvoda [-] , R. Dyk [-] , R. Hřebík [-] (84. J. Křehlík [-] )