--

--

--

14

V posledním podzimním utkání na domácím trávníku přivítali Dolnobenešovští jednoho z vážných kandidátů postupu z MSFL fotbalisty Frýdku-Místku.

Dominance brankářů

Právě s tímto soupeřem prohráli domácí na jaře vysoko 6:0! Vizitku favorita však v dnešním utkání hosté nepotvrdili. Naopak domácí byli blízko k druhému podzimnímu vítězství! Posuďte sami. Hosté měli optickou převahu, ale gólových šancí měli poskrovnu. V 1. poločase stojí za zmínku jenom střela Šumského v 11. minutě, přímý kop Hýbla ve 22. minutě a jedovka Mikulenky ve 24. minutě. Domácí gólman Chvěja si však s těmito pokusy hravě poradil. Za to, že poločas skončil bez branek vděčí hosté brankáři Bártovi, který skvělými zákroky připravil o gólovou radost domácího Gomolu ve 22. minutě a Býmu ve 36. minutě.

Po gólu na každé straně

Zápas se dostal do „varu“ až po hodině hry. V 61. minutě reklamovali hosté hraní rukou domácího hráče, hra však pokračovala a akce byla zakončena v 62. minutě gólem Teplého – 0:1. Než se domácí z tohoto direktu vzpamatovali, mohli hosté své vedení pojistit. V 63. minutě založili hosté bleskový brejk. Akci Hykela se Šumským zakončil Teplý, ale prázdnou branku domácích neskutečně přestřelil…. Hosté se z druhého gólu neradovali ani v 67. minutě, Chvěja si parádním zákrokem poradil s přímým kopem Šumského. V následujících minutách se však domácí nadechli k nevídanému zvratu ve vývoji zápasu. V 77. minutě vyhrál Gomola před brankou hostů hlavičkový souboj, ale Labuda pálil z vyložené pozice nad! V 80. minutě však příznivci domácích jásali. Haas rozehrál nádherně přímý kop a Gomola nedal Bártovi žádnou šanci – 1:1! Obrana hostů byla v závěrečné desetiminutovce v jednom ohni. Vítězný gól měl na svých kopačkách domácí kanonýr Labuda, ale v 89. minutě ho ve vyložené šanci zradila střelecká muška!

Autor: Petr Krömer

FC Dolní Benešov
Martin Štverka - trenér Dolního Benešova: Myslím si, že jsme dnes zase ztratili zbytečně tři body. Byl to těžký zápas proti kvalitnímu soupeři. Bohužel desetiminutovka ve 2. poločase rozhodla, dostali jsme zbytečný gól a měli jsme takovou hluchou pasáž. Nedokážeme dát góly z našich vyložených šancí, ty jsme měli už v 1. poločase a teď i v závěru. Kluky však musím pochválit, podali velmi dobrý výkon, máme na čem stavět a věřím, že to přinese úspěchy.

MFK Frýdek-Místek
Martin Pulpit - trenér Frýdku - Místku: Sehráli jsme podobné utkání jako před týdnem se Zlínem. Hrajeme na jednu branku s velkým množstvím šancí, ale bez gólového efektu. Po zaváhání našeho brankáře došlo k nezaslouženému vyrovnání ze strany domácích.

F. Chvěja [-] - J. Romaněnko [-] , T. Gomola [-] , A. Karčmář [-] , J. Býma [-] (86. L. Foitzik [-] ) , D. Trajkovski [-] (75. A. Baránek [-] ) , O. Haas [-] , M. Pecuch [-] (91. M. Spruch [-] ) , A. Zajíček [-] (65. F. Labuda [-] ) , T. Moravec [-] , D. Skroch [-]

M. Bárta [-] - D. Bialek [-] , M. Hýbl [-] , P. Kaizar [-] , A. Kebísek [-] (45. J. Šohaj [-] ) - D. Ožvolda [-] , N. Šumský [-] , M. Skwarczek [-] , J. Mikulenka [-] (46. A. Varadi [-] ) - T. Hykel [-] (67. S. Visič [-] ) , J. Teplý [-]

ŽK: 67. D. Skroch , 85. F. Labuda .
Počet diváků: 340. Rozhodčí: Petr Zdeněk - VOJÁČEK Milan, SLABÝ Jiří.