19.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Krnov doma podlehl Polance

10

Do Krnova zavítala druhá Polanka, která si brousí zuby na postup.

Hosté vedli, domácí dokázali srovnat

První šanci zápasu měli domácí ve 4. minutě. Po přímém kopu zakončoval hlavou Mrukvia. Řehulka jeho pokus vyrazil na roh. Hosté zahrozili o šest minut později. Na roh z pravé strany vyskočil nejvýše Šustr a trefil levou tyč domácí branky. Za další tři minuty vrátil míč před branku Skřehot, Andrýsek z jedné pak napálil břevno. V 16. minutě přenesl míč Skřehot z levé strany k pravému rohu šestnáctky na volného Taliána a jeho bodlo vyrazil Řeháček na roh. Z něj pak hosté konečně udeřili. Po rozehrání na krátko nacentroval Skřehot míč na zadní tyč, kde byl volný Taliána, který hlavičkou otevřel skóre utkání – 0:1. Ve 21. minutě pak Skřehot z přímého kopu trefil břevno domácí svatyně. Hosté vyrovnali po rohu ze 32. minuty. Na něj si nejprve vyskočil Mrukvia, Řehulka jeho hlavičku reflexivně vyrazil, ale pouze k Havlíčkovi, který míč pohodlně uklidil do sítě – 1:1. V 36. minutě našel Uher Bartoše, ale jeho střelu ještě stihl zblokovat domácí obránce. Na druhé straně pak o pár okamžiků později, dokázal na poslední chvíli Drulák odkopnout míč do bezpečí. V závěru poločasu pak mohl vstřelit branku Ševčík, když se dostal k tečované střele Taliána, ale Řeháček jeho pokus chytil.

Hosté se opět ujali vedení, domácí Burian dostal červenou kartu

V 56. minutě zaváhala obrana hostí a Mrukvia se dostal před vybíhajícího Řehulku. Jeho pokus o lob však skončil jen na levé tyči. O tři minuty později trefil také tyč na druhé straně Ševčík, ke kterému se dostal míč po akci Taliána a Uhera. V 61. minutě se už hosté dočkali. Gajďok vybojoval míč na levé straně a poslal jej do vápna, kde Bartoš hlavičkou překonal domácího gólmana – 1:2. O tři minuty později pak mohl zvýšit Talián. Jeho hlavička po rohu ale skončila mimo. Domácí pak dvakrát zahrozili po centrech Hrubého z pravé strany, hostující obrana si i se štěstím dokázala poradit a šance domácích zneškodnit. V 70. minutě pak musel po druhé žluté předčasně pod sprchy domácí Burian a ztížil tím snahu domácích o vyrovnání. Polanka si už zápas uhlídala a Krnov k ničemu vážnému nepustila.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Zasloužená výhra hostů, měli více šancí, ale kdybychom ty šance proměnili, mohli jsme klidně vyhrát my. Ale to je fotbal. Zápas byl jako na houpačce. Ale asi opravdu zasloužená výhra hostů a jejich umístění v tabulce, kde jsou na druhém místě, je oprávněné, protože mají ve svém týmu opravdu plno šikovných hráčů, kteří hráli vyšší soutěže a mají určitě více zkušeností než náš tým. Trochu mě výsledek mrzí, ale musím pogratulovat soupeři k výhře."

J. Řeháček [-] - J. Šimčík [-] , M. Pokorný [-] (81. D. Čevela [-] ) , M. Ostrák [-] , J. Houdek [-] - N. Tümmler [-] , J. Strýček [-] (66. N. Carbol [-] ) , D. Mrukvia [-] (86. B. Rys [-] ) , M. Burian [-] , J. Hrubý [-] - M. Havlíček [-] -