19.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Dolní Datyně proti Hlubině dokázaly zápas otočit

51. J. Marek , 64. J. Cenek - 43. J. Hanauer
10

Dolní Datyně na domácím hřišti přivítaly Hlubinu, která chtěla navázat na předchozí vítězství nad Oldřišovem.

Před pauzou šli hosté do vedení

První půle mnoho šancí nenabídla. Oba celky spíše držely míč a hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Po opatrné hře z obou stran, kde nikdo nechtěl udělat chybu, se hosté dostali k standardním situacím, především k rohům. Z těch však nedokázali udeřit. Dále hrozili hosté a domácí se k šancím dostávali jen zřídka. Hlubina vsázela na dlouhé autové vhazování, ale žádné se neujalo natolik, aby s tím měli domácí problémy. Ke konci poločasu se však fanoušci konečně branky dočkali. V 43. minutě se po chybě domácích, kdy nedokázali včas odkopnout míč do bezpečí, ujali vedení hosté. Centr z pravé strany prodloužil za sebe Hanauer a překonal gólmana – 0:1. Ve 45. minutě mohli domácí vyrovnat, ale trefili pouze tyčku.

Domácí výsledek otočili

Do druhé půle si oba celky role vyměnily. Dobře hrající Hlubina se ze zápasu úplně vytratila a tak převzaly iniciativu Dolní Datyně. Již v 51. minutě dokázal vyrovnat Marek. Z pravé strany se míč dostal po centru ke zmíněnému Markovi, který ho dotlačil do brány – 1:1. Hosté se ještě pokusili hrozit z centrů, ale obě šance, co si vypracovali, zneškodnil domácí brankář Vasilko. Posléze trefil v dobré příležitosti domácí Rozsíval tyč. V 64. minutě se kopal standardku Jaworek a Cenek míč doklepl do brány – 2:1. Deset minut před koncem o sobě dali ještě vědět hosté. Po rohovém kopu měla Hlubina obrovskou šanci na vyrovnání, ale nedokázala z ní dát gól, když skvěle zasáhl Vasilko. Z následného rohu hosté nastřelili břevno. Více se toho už neudálo a domácí se dopracovali k výhře a ke třem bodům.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Zápas pro nás o záchranu. První půle byla opatrná s minimem šancí na obou stranách. Do šancí nás soupeř moc nepouštěl. Před koncem jsme inkasovali a v kabině byla trochu bouřka. Protože takových gólů dostáváme hodně, buďto na začátku zápasu nebo právě ke konci a někdy i v nastavení. Něco jsme si vysvětlili a začali jsme hrát. Vyměnili jsme středního záložníka. Místo defenzivního jsme dali ofenzivního. Po vyrovnávacím gólu jsme si pro to vítězství šli. Byli jsme aktivnější, silnější na míč, šance přicházeli. Nakonec nás podržel i gólman, který vychytal dvě šance soupeře. Po trefě Cenka jsme si to už pohlídali a dokázali jsme zvítězit. Za druhou půli jsme si určitě zasloužili vyhrát a šli jsme si za tím. PS: Jako tým bychom chtěli poděkovat za celou sezónu Tomáši Gistingerovi, který (pro nás bohužel) odjíždí pracovně do Rakouska a nebude již k dispozici po zbytek sezóny a bude to pro nás ztráta. TOME DÍKY!“

TJ Unie Hlubina
Jan Krčmařík, hráč: “První poločas byl z naší strany hodně dobrý, když jsme domácí nepustili do žádné výraznější šance. Poločasy pro nás byly jako den a noc. Do druhé půle nastoupila úplně jiná Hlubina. Domácí nás začli přehrávat ve středu hřiště, sbírali odražené balóny a začli se více dostávat do šancí. Z toho vlastně pramenili dva góly do naší sítě. Ke konci jsme měli šance na vyrovnání, ale neproměnili jsme je. Hodnotí se mi to strašně těžce, ale pro mě to byl zápas dvou poločasů a za ten druhý si domácí určitě zasloužili vyhrát.“

J. Vasilko [-] - R. Pištěk [-] (63. T. Kodenko [-] ) , D. Cileček [-] (50. M. Jaworek [-] ) , A. Kučera [-] (79. R. Čopák [-] ) , T. Kaduch [-] (90. D. Polášek [-] ) , J. Marek [-] , K. Rozsíval [-] , R. Baláž [-] , L. Stebel [-] , T. Gistinger [-] (81. M. Cileček [-] ) , J. Cenek [-]

J. Otoupalík [-] - J. Hanauer [-] , J. Krčmařík [-] , J. Schmutz [-] (46. T. Herák [-] ) , J. Podraza [-] , R. Bochňák [-] , O. Klíma [-] , M. Sasko [-] (89. D. Pompa [-] ) , A. Procházka [-] , J. Vančo [-] , M. Blokša [-] (75. A. Hubeňák [-] )

ŽK: 25. A. Kučera - 63. J. Vančo , 85. J. Krčmařík .
Hráči zápasu: J. Marek - J. Hanauer .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: JANEČEK Jan - TOMŠÍK Zbyněk, ŠVEC Marek.