17.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Polanka si po tuhém boji odváží z Oldřišova všechny body

7. D. Bořucký , 58. P. Dřizgevič - 20. P. Miko , 72. V. Šustr (p.) , 87. R. Bartoš
10

Oldřišov ve druhém utkání vyzval doma druhou Polanku. Domácí soupeře herně převálcovali, avšak na hosty to nestačilo.

Oldřišov Polanku přehrával, poločas ale skončil remízou

Zápas začal ve vysokém tempu. První šanci měli domácí. Ve 3. minutě zahrával přímý kop Dřizgevič a míč poslal na hlavu Bořuckému. Jeho pokus vyrazil Řehulka na roh. O chvíli později se už domácí radovali. Michal Jadrný vybojoval na vlastní polovině míč a krásně vyslal Bořuckého, který střelou na zadní tyč překonal Řehulku – 1:0. Ve 12. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Pfleger, ale Řehulka si s jeho pokusem poradil a míč vyrazil. Ve 20. minutě Polanka vyrovnala. Po odraženém rohu přihrál Skřehot míč na Mika a ten krásnou střelou do vinklu nedal domácímu brankáři šanci – 1:1. Ve 30. minutě to zkoušel na druhé straně Dřizgevič z přímého kopu. Jeho pokus však mířil vedle. Ve 34. minutě přišla chyba domácího Droppy. Míč se dostal ke Skřehotovi, který ho přihrál střídajícímu Ševčíkovi. Ten se v šestnácte zbavil obránce Jadrného a jeho tvrdou střelu Kubný reflexivně vyrazil mimo. O dvě minuty později zahrál přímý kop Koutný na hlavu Gajďoka, který ale zamířil vedle. Ke konci poločasu měl ještě velkou šanci Moc, ale Řehulka jeho pokus vyrazil.

Hektický druhý poločas vyšel lépe Polance

Druhý poločas začal v režii domácích. V 52. minutě prošel sám po levé straně Bořucký a jeho zakončení na zadní tyč však minulo branku. V 54. minutě vyslal krásně Dřizgevič Jakuba Janíka, který v pádu vystřelil, ale bohužel pro domácí jeho střela mířila vedle. V 58. minutě se domácí dočkali. V pokutovém území se uvolnil po přihrávce od Teichmanna Dřizgevič a svým pokusem obstřelil Řehulku – 2:1. V 63. minutě zakombinovali domácí v šestnáctce hostí. Přes Teichmanna se dostal míč k Dřizgevičovi, který ještě míč prostrčil na Bořuckého. Tomu však nesedla střela a jeho zakončení mířilo hodně vysoko. O minutu později prošel Dřizgevič mezi třemi hráči a naservíroval míč jako na zlatém podnose Bořuckému, který vsítil gól, ale pomezní zvedl praporek. Hosté mohli vyrovnat v 66. minutě. Teichmannovi nevyšla klička a míč se dostal k Taliánovi. Po jeho přihrávce a centru Bartoše zakončoval Ševčík ve skluzu, ale Kubný jeho pokus vyrazil na roh. V 68. minutě hosté házeli aut, který se jim však nepovedl a míč vypíchl Janík. Ten vyslal Bořuckého, který míč ještě poslal do kraje Mocovi. Jeho střela ve skluzu mu nevyšla a trefil pouze gólmana. V 72. minutě po zakončení Uhera zahrál domácí Teichmann ve vápně rukou a sudí nařídil penaltu. K té se postavil Šustr a střelou do protipohybu gólmana srovnal - 2:2. V 78. minutě pálil asi ze 40 metrů Pfleger. Řehulka jeho dělovku vyrazil konečky prstů na roh. O minutu později centroval Drulák na Gajďoka a ten vypálil z hranice šestnáctky. Kubný jeho pokus vyrazil před sebe a po velkém závaru zakončoval Ševčík nad bránu. V 87. minutě hosté otočili zápas na svou stranu. Akce začala vyhozením Řehulky přes Ševčíka, Taliána a po chybě Droppy se míč dostal k Bartošovi, který z šestnácti metrů mířil přesně k levé tyči domácí branky – 2:3.

Polanka otočila nepříznivý stav ve svůj prospěch a porazila Oldřišov.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, trenér: “Sedmdesát minut jsme soupeře přehrávali, když jsme si v kabině řekli, že na ně prostě vletíme a nedáme jim nic zadarmo. Bohužel posledních dvacet minut jsme se už jenom, dá se říct, bránili. V prvním poločase jsme je pustili jenom k jedné standardce, kterou ale proměnili. Druhý gól z penalty a třetí po chybě Honzy Droppy. Co na to říct.. Je to zklamání, protože jsme chtěli po průběhu zápasu tři body. Potom už to vypadlo, že se spokojíme s remízou. Z prohry jsme však velmi zklamaní."

J. Kubný [-] - J. Droppa [-] - B. Moc [-] - M. Jadrný [-] (85. T. Bolacký [-] ) , D. Bořucký [-] , J. Janík [-] (78. L. Samek [-] ) , P. Dřizgevič [-] , A. Teichmann [-] , V. Jadrný [-] , M. Žídek [-] , J. Pfleger [-]