19.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Buk dominoval i v Halámkách a potvrdil roli lídra soutěže

18

19. kolo Okresního přeboru se odehrálo také v Halámkách, které nyní zažívají úplně opačné období než hostující Buk. Halámky totiž po jinak skvělém jaru zažili další ztrátu bodů, jelikož bukovští na hřišti dominovali a zaslouženě si odvezli tři body za vysoké vítězství 4:1. Halámky budou muset ještě hodně bojovat o udržení.

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec (vedoucí mužstva): Naše obrovská herní, hráčská krize a mizérie pokračuje a přidávají se k tomu bohužel i jiné faktory a tak když jsme dnes přivítali suverénní Buk, tak by asi byl zázrak v této atmosféře bodovat. Na utkání jsem nebyl, takže pouze zprostředkovaně--ti co dnes nastoupili, tak jim patří dík za příkladnou bojovnost, dle hráčů si odvedli své, na první tým to nestačilo a i když po rychlém rozehrání Svobody snížil na 1:2 náš na jaře jasně nejlepší hráč a tahoun Jirka Herzog, tak to bylo málo a v závěru jsme obdrželi další dvě branky. Konec soutěže bude ještě hodně vypjatý a musíme se s tím poprat, jinak to bude velmi smutné.

AC Buk
Libor Vondráček: Utkání, do kterého vstoupili domácí v deseti lidech, začalo vstřelenou brankou Buku. Mohlo by se zdát, že se hosté uklidní a jako vedoucí tým tabulky si na domácí smlsnou, opak byl ale pravdou. Hra se kouskovala roztěkaným sudím, který si do přeboru odskočil z vyšší soutěže a hosté byli jako opaření. A to i přesto, že domácí dohrávali první poločas dokonce v devíti. V druhém poločase se hra zostřila. Halámky nasadili desátého hráče a hrozili z brejků, po nepřesnostech nebo nedomluvě hostující obrany. Na poměry Buku se lídr tabulky dostával do šancí jen ojediněle a z druhé branky měl tak upřímnou radost. Po omylem odpískaném volném přímém kopu, což sudí následně přiznal, se ovšem podařilo domácím snížit na 2:1 a kolem hřiště panovala pět minut hluboká nervozita. Střídající Pavel Smrž si v 83. minutě došel individuální akcí pro faul a pokutový kop následně sám proměnil. Oslabení domácí, kteří odevzdali na hřišti duši se tak už na nic nezmohli a ještě jednou inkasovali, když druhým golem zpečetil skóre utkání Ondřej Jasanský. Z Halámek si tak Buk odváží tři body, ale předvedenou hru si za rámeček rozhodně nedá.

L. Koranda [-] - R. Duda [-] , P. Kollmann [-] , J. Macho [-] , M. Svoboda [-] - J. Herzog [-] , M. Slavík [-] , P. Novák [-] , A. Havel [-] - E. Decker [-] , K. Juráň [-]