14.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2018-2019

--

--

V závěru padly dvě branky a v Měříně se zrodila remíza

19

V závěru zápasu padly dvě branky a v Měříně se zrodila remíza mezi domácími a Osovou Bítýškou.

První poločas branka nepadla

Za úmorného vedra přijela postupující Osová Bitýška do Měřína. Domácí případnou výhrou mohli poskočit o 2 příčky vpřed a zakončit sezónu na 10. místě. Zápas začal ve vysokém tempu a první poločas hráli po větru hosté. Hra se přelévala od vápna k vápnu, prvních 15 minut více drželi míč domácí fotbalisté. Poté měřínští začali šlapat vodu a dobře kombinující hosté je zatlačili na vlastní polovině. Hned v 18. minutě vytěžili hosté penaltu, když domácí Marek nešetrně zavadil ve vápně o kopačku protivníka a pískala se penalta. Tu Sysel, stejně jako v minulém kole v Doubravníku, zneškodnil. Následnou dorážku vykopl Pololáník s vypětím všech sil přes břevno. Domácí se dostali do 3 šancí, když Král našel přesným pasem za obranu Koloucha, který z první nedokázal míč usměrnit mezi 3 tyče a přestřelil. V druhé šanci se ocitl Robotka, který po kombinaci ve vápně jen těsně minul Řeháčkovu pravou tyč. Největší šanci měl Vokurka, který po přenesení míče z pravé strany trefil tyč.

Rušný závěr přinesl remízu

Druhý poločas začali domácí výrazně lépe, hosty z Osové Bitýšky nenechávali rozehrát odkopy od branky a tak bylo k vidění více nakopávaných míčů. Oba týmy hrozili hlavně ze standardních situací. K ohrožení branek se nicméně nikdo nedostával. To se změnilo v 80. minutě, když křižný pas domácí obránci nedokázali odvrátit a Hemala nadvakrát překonal ležícího Sysla. Domácím vyšlo střídání, kdy v 80. minutě střídal Zelinka a v 83. minutě mladý Švestka. Toto duo vystihlo rozehrávku domácích při odkopu od branky, Švestka trefil pouze tyč, ale Zelinka svým důrazem dokázal protlačit míč za čáru, to se psala 84. minuta. O chvíli později dostal dobrý pas mezi obránce Kulík, který dokázal ustát souboj se dvěma obránci a zakončil jen těsně vedle. Zápas byl tedy ukončen za smírného stavu a domácí si i vybojovaným bodem polepšili o 2 pozice v tabulce a skončili 10. Hosté remízou ukončili své roční působení v III. třídě a hned se vrací mezi elitu okresních soutěží na Žďársku.

TJ Jiskra Měřín B
Petr Kolouch: Zápas byl příkladně odmakán, za to jsem rád. Děkuji všem, co béčku letos pomohli a těším se na příští sezónu, která začne co nevidět. Ke kvalitě utkání přispěl trojlístek rozhodčích, kterým nelze nic vytknout. Hrálo se poměrně tvrdě, ale bez zákeřností. Kombinační fotbal se početnému obecenstvu líbil a došlo tedy na důstojné zakončení sezóny. Zelinka si při gólu málem rozbil hlavu o tyč, a tak mu děkuji za odvahu a tak trochu i hloupost (smích).

SK Osová Bítýška
Jan Večeřa: Oba kluby měli za sebou postupové oslavy. Zápas se tedy nesl v pohodovém duchu. I přesto diváci vyděli oboustraně pěkný kombinační fotbal.Prostě příjemná rozlučka se III. třídou

P. Sysel [-] - Š. Král [-] (71. P. Bartušek [-] ) , V. Palík [-] (53. S. Vlach [-] ) , D. Hrůza [-] , J. Budín [-] - J. Marek [-] (59. V. Kuřátko [-] ) , L. Vokurka [-] , P. Kolouch [-] , L. Pololáník [-] (83. S. Švestka [-] ) , M. Sýkora [-] - D. Robotka [-] (80. J. Zelinka [-] )

J. Řeháček [-] (46. M. Kulík [-] ) - J. Malý [-] (65. J. Večeřa [-] ) - P. Karmasin [-] , O. Liška [-] , P. Machát [-] , M. Klusák [-] (74. M. Rašovský [-] ) , P. Večeřa [-] , M. Dupal [-] (46. J. Hršel [-] ) , T. Karmazín [-] , T. Malý [-] , R. Hemala [-]

ŽK: 87. P. Kolouch .
Počet diváků: 152. Rozhodčí: KOCOUR Erik - ŽĎÁNSKÝ Zdeněk, PTÁČEK Martin.