16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

--

Olešnice doma vyhrála a jsou stále první

19

Rozjetá Olešnice přivítala na svém hřišti Bystřici, se kterou si poradily a vyhrála vysoko 5:2.

2:1 po první půli

Zápas přesto začal ve velkém stylu. Exdivizní hráč Celý se na polovině hřiště uvolnil a z dobrých pětatřiceti metrů napřáhl ke střele, jeho rána zaplula přímo pod horní tyč domácího brankáře Janečka a hosté se touto povedenou ranou ujali vedení – 0:1. Opaření hráči Olešnice ale nic nezabalili a hnali se za vyrovnáním. Dlouho čekat nemuseli, ve 13. minutě se tváří v tvář hostujícímu gólmanovi Podolskému postavil Horelica a lobem vyrovnal – 1:1. Domácím ale remízový stav nestačil a dál pokračovali v honbě za gólem. Ať to byl nejprve Horelica či později Hanzal, nedokázali své šance využít. Ve 30. minutě se efektivně uvolnil na hranici velkého vápna Syrovátka, zakroutil střelu na zadní tyč, bohužel jen těsně minul. Ve 34. minutě už se domácí mohli radovat podruhé. Husův centr sklepl kapitán Bahenský pod sebe Syrovátkovi, jehož střelu vyrazil Podolský pouze k Hanzalovi, jenž se hlavou nemýlil – 2:1. Do šaten tak odcházeli spokojenější domácí hráči.

Horelica dokonal hattrick

Druhý poločas začal tak, jako ten první, ovšem na druhé straně. Hanzal ve vápně patičkou krásně uvolnil Horelicu, jenž se podruhé nemýlil a uklidnil domácí tým – 3:1. A aby toho nebylo málo, už v 54. minutě se znovu dostal ke střele Horelica a zkompletoval hattrick – 4:1. Domácí jako by si mysleli, že už se nic nemůže stát, podvědomě polevili a přišel trest. Hostující útočník Janata se dostal do úniku a střelou kolem gólmana snížil na 4:2. O dvě minuty později nastal hrůzostrašný okamžik, když se hráč zápasu Horelica ve vzdušném souboji s brankářem Podolským zranil a bezvládně ležel na zemi. Naštěstí z hřiště „odešel“ po svých, nicméně musel vystřídat. Domácí se opět trošku zlepšili, měli i velké šance, ale Kačírka i Hanzala vychytal brankář Podolský. Až v 78. minutě dal konečnou podobu výsledku Hanzal, který svou druhou brankou zakončil na 5:2. V dalším utkání zajíždí Olešnice do nedalekých Ledenic. Novou Bystřici doma hostí Třebětice.

TJ Sokol Olešnice
Ondřej Husa (hráč): Na první domácí zápas jsme si počkali až do třetího kola, ale po dvou výhrách z venku se nám do něj šlo poměrně s klidnou hlavou. Věděli jsme, že Bystřice hraje o záchranu, ale zápas byl celkem v klidu, bez nějakých zbytečných emocí. Hned na úvod nás krásnou brankou opařil Celý, ale dokázali jsme na to reagovat a do poločasu to otočili. Druhou půli už jsme si to tak nějak pohlídali a zaslouženě vyhráli. Hosté na mě zanechali sympatický dojem, nehráli vůbec špatně, takže si myslím, že to se záchranou určitě nevzdávají. Další zápas jedeme do Ledenic, kde to bude těžké, neboť mají dobrý vstup do jarní části a hrají dobrý fotbal. Navíc je trénuje náš kamarád a bývalý spoluhráč Standa Jindra, který mužstvo dokáže perfektně připravit. Za hráče utkání volím Radima Horelicu, který se po zranění vrátil do základu ve velkém stylu a jako druhý hráč je dvougólový šutér Ševa (Michal Hanzal), u kterého, jak už jsem avizoval dříve, jsem rád, že se vrací do střelecké pohody. Za hosty je to středopolař Frühauf,který odehrál utkání s velkým přehledem a stoper Aleš Benkovský, nová posila hostů.

D. Janeček [-] - M. Lechner [-] , B. Bahenský [-] , J. Lust [-] - S. Drtina [-] , M. Syrovátka [-] , M. Koktavý [-] (64. P. Fiala [-] ) , R. Horelica [-] (80. P. Smolen [-] ) , O. Husa [-] (46. M. Buřič [-] ) , T. Kačírek [-] - M. Hanzal [-] -