21.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Planá nad Lužnicí nastřílela čtyři branky a z Nové Včelnice si odváží tři body

18

Nová Včelnice si doma chtěla připsat tři body, jejich touhu po vítězství ale zastavila Planá, která si vypracovala pohodlné vedení

V prvním poločase jsme čekali na první branku

Nová Včelnice v této sezóně předvádí výkony, které mají své výkyvy, každopádně na domácí půdě berou jako úspěch pouze výhru za tři body a jinak tomu nemělo být ani dnes. Pokud už to nejde herně, snaží se to hráči ubojovat alespoň svou obětavostí. Soupeřem jím byla Planá nad Lužnicí, která v posledním utkání podlehla v derby Sezimovu Ústí, ale mohla navázat na dobrý výkon. To se hostům také dařilo a snažili se hrát ze zabečpečené obrany a plnili více než dobře pokyny trenéra. První branku i přes pár šancí ovšem diváci ani na jedné straně neviděli a tak jsme si museli počkat na druhou část, která už byla na branky bohatá.

Planá si vystřílela pohodlný náskok

Do druhého poločau vlétli hosté jako utržení ze řetězu. První branka padla již po pěti minutách hry a Planá šla zásluhou přesné trefy Ondřeje Roztočila do vedení 0:1. Vedení se navyšovalo o další tři minuty později, kdy dal svojí první branku v utkání Jiří Šmídmajer a hosté tak mohli mít díky dvoubrankovému vedení klid na kopačkách. Svůj klid ale přetavili v další branku a to v 66.minutě byl za svůj kvalitní výkon odměněn druhou brankou v utkání Jiří Šmídmajer a s domácími bylo zle. Skóre 0:3 vypadalo z jejich pohledu až hrůzostrašně a tak museli přidat na své aktivitě. Hosté trochu polevili ze svého tempa a domácí se dočkali alespoň snížení, naději v zápase vykřesal v 71.minutě Zdeněk Didek a Včelnice tak byla znovu ve hře o body. Bohužel pro domácí veškeré naděje na obrat byly zmařeny o pár minut později kdy čtvrtou branku hostí přidal Marek Pěknic a dodal znovu planenským klid. Domácí hráči ovšem nic nezabalili a bojovali do poslední minuty, aby získali alespoň bod za remízu. I přes jejich mírny tlak v závěru utkání si Planá výsledek pohlídala a veškeré pokusy zmařila. Díky svému výkonu si hosté vybojovali tři body za výhru 1:4. Nová Včelnice utržila na domácím hřišti nelichotivou porážku a má tak už pouze tří bodový náskok na dotahující se Dačice a Nemanice.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí
Michal Turek - trenér: Chtěli jsme navázat na náš dobrý výkon z derby což se nám podařilo. V prvním poločase jsme šance nevyužili, ale v tom druhém jsme si vypracovali třígólový náskok což domácí položilo. I když vstřelili kontaktní gól, rychle jsme našli odpověď a znovu odskočili na rozdíl třech branek. V závěru jsme si i přes mírný tlak vedení pohlídali a jsme rádi za tři body a budeme chtít navázat na náš výkon i v dalším zápase