24.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2014-2015

--

--

Kožlany poposkočily po tuhém bojí na třetí příčku!

0

Hosté z Dolní Bělé řádně trápili favorita a nakonec jen těsně nedosáhli na body.

Do utkání lépe vstoupil favorit z Kožlan, který se již po čtvrt hodince hry dostal do vedení.  Domácí získali na polovině hřiště balón a kolmou, přímou akci se dostali až do vápna, odkud se mezi tři tyče trefil Tomáš Kříž. Stejný hráč po chvilce zvyšoval již na dvoubrankový náskok, když obdržel pas za obranu a ranou o břevno potěšil diváky na stadionu podruhé. Hosté rozhodně nebyli nikterak horší, ale v první půli se již korigování výsledku nedočkali.

To se jim povedlo až pětapadesáté minutě. Po dalekém centru uzmul do své moci kulatý nesmysl David Koudela, poradil si se třemi protihráči a zdramatizoval duel obhozením gólmana. Domácí si však již tři body vzít nechali. Chvilku před vypršením řádné hrací doby se v pokutovém území hostů semlela skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Jan Vlček a ranou pod břevno zapsal rozhodující gól utkání. Vzápětí totiž ještě dokázal snížit Jakub Turjanica, který se zbavil svého strážce a trefil přesně mezi nohy brankáře. Více se ale již v tomto střetnutí nestalo a domácí tak mohli slavit sice těsné, ale velmi důležité vítězství.

TJ Olympie Kožlany
Jiří Švamberg: „Myslím si, že to byl pěkný zápas, fotbalový z obou stran. Nám se povedlo dát rychle dva góly a vypadalo to na pohodové utkání. Ovšem sami jsme si to zkomplikovali, ale naštěstí dali třetí gól a výsledek udrželi. Jsem spokojen.“

TJ Sokol Dolní Bělá
Lukáš Matoušík: „Soupeř dal brzký gól, my byli lepší, ale nedokázali proměnit šance. Druhý poločas jsme začali tlakem, ale proměnili jen jednu příležitost a naopak vzadu udělali kiks a za stavu 3:1 jsme již pouze korigovali.“

O. Kozler [-] - M. Beneš [-] , T. Hurt [-] (55. J. Vlček [-] ) , J. Švamberg [-] , V. Lehner [-] (20. L. Štrunc [-] ) - T. Vacín [-] , J. Koura [-] , L. Tupý [-] (70. M. Šofranko [-] ) , L. Frank [-] (75. J. Hromada [-] ) - T. Kříž [-] , J. Šnajdr [-] (85. D. Denk [-] )

M. Kraus [-] - J. Volf [-] , L. Pešička [-] , O. Sýba [-] , L. Matoušík [-] - P. Kaprál [-] (46. P. Čása [-] ) , J. Koudela [-] , T. Bušek [-] , L. Pešička [-] - D. Koudela [-] , J. Turjanica [-]