2.kolo, Středočeský | Beroun | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

52. R. Beňo , 54. J. Landa , 74. R. Paluska
4

Cembrit Beroun se nacházel před zápasem stále bez bodů a kdy jindy bodovat než ne doma. K zápasu navíc přišlo více než stovka diváků, kteří se nenudili především ve druhé polovině zápasu, kde se rozhodlo.

První půlka bez branek

Začátek utkání byl z obou stran opatrnější, hrálo se ze zajištěných obran. Až ve 12. min. přišla první gólová příležitost, když Nápravník prostrčil středem hřiště míč na nabíhajícího Palusku. Ten bohužel trefil jen nohy hostujícího brankáře, jenž mu včasným vyběhnutím situaci na skórování ztížil. Ve 20. min. Helebrant na hranici šestnáctky přihrál proti noze nabíhajícímu Šťastnému, ale jeho střela skončila těsně vedle levé tyče. Ve 21. min. po špatné malé domů se do šance dostal hostující útočník, ale Šlégr včas zareagoval a znemožnil mu přesně zakončit. Ve 25. min. se soupeř dostal ke dvěma rohovým kopům za sebou a z druhého dokázali hráči Drozdova zakončit, když míč jen těsně minul levou tyč. Ve 28. min. jsme soupeři nabídli další příležitost, když po našich nepřesných přihrávkách v obraně se k míči dostal hostující útočník. Jeho střela skončila vedle branky, když i tentokrát Šlégr včas vyběhl proti míči a znemožnil mu lepší a přesnější zakončení. Ve 34. min. protáhl hostujícího gólmana Krafka jedovatou střelou z levé strany. Bohužel ani tato střela se neujala, gólman ji zvládl vyrazit do bezpečí. Ve 36. min. se z uctivé vzdálenosti odhodlal z přímého kopu ke střele Nápravník a drozdovský gólman musel míč krotit na dvakrát. Ke konci poločasu se hosté dostali opět do několika slibných příležitostí, ale i tentokrát je zradila přesnější muška, či dobré zákroky Šlégra. Nejnebezpečnější byl přímý kop ve 43. min., který byl nařízen po Beňově ruce na hranici vápna. Střela hostujícího hráče, ale nebyla přesná a s dalekonosnou střelou ve 44. min. si poradil Šlégr. Poslední vzrušení v prvním poločase měl na svědomí Nápravník, když si navedl míč na střelu, ale ta mířila těsně vedle pravé tyče.

Domácí ovládli druhou půli

Úvod druhého poločasu se nám povedl. Dostali jsme se do několika dobrých příležitostí a hlavně dvě z nich dokázali proměnit. V 52. min. se k rozehrání přímého kopu postavil Šťastný, poslal dlouhý nákop do soupeřova vápna, kde míč propadl až k Beňovi, který si již se zakončením poradil a poslal nás do vedení 1:0. Za další dvě minuty byla k vidění velmi podobná situace. Opět Šťastný poslal dlouhý centr do vápna, Helebrant vyhrál v šestnáctce důležitý souboj a k míči se tak dostal Landa, který placírkou umístil míč k levé tyči – 2:0. V 68. min. chytře a rychle rozehrál přímý kop Šťastný na nabíhajícího Nápravníka, který se vřítil do vápna a nadělal svým přízemním ostrým centrem obraně a gólmanovi hodně starostí. V 71. min. se opět připomněl Drozdov, když poslal do našeho vápna nebezpečný centr. Ten se povedl obraně odvrátit jen na kopačky z druhé vlny nabíhajícího hráče, který ale pálil vedle levé tyče. V 73. min. byl další důvod k radosti a to, když se z pravé strany do vápna dostal Paluska a dokázal překvapit nečekanou střelou gólmana a zvýšil naše vedení na 3:0. V 77. min. předvedl Landa svou typickou akci, když si z poloviny hřiště navedl míč až před vápno. Jeho střela ale nebyla přesná a o více jak metr minula branku. Ihned z protiútoku zahrozil soupeř. V našem vápně se míč nebezpečně odrážel od několika hráčů, nakonec si jej ale našel brankář Šlégr. V 78. min. se ukázal střídající David, když zkusil překvapit brankáře podobně jako Paluska střelou z úhlu, ale rozvlnil jen boční síť. Poslední šance, která stojí za zmínku, je Novotného překvapivá střela z dálky, která orazítkovala břevno. Soupeř z Drozdova se snažil s utkáním ještě něco udělat, ale pozorná obrana jej již nepustila k žádné vážnější šanci, a tak jsme společně s našimi fans mohli oslavit první body.

Cembrit Beroun: „První body v okresním přeboru jsme dokázali získat při druhém domácím utkání proti Drozdovu. K vítězství nám pomohl bojovný a kolektivní výkon. Rozhodnout utkání se nám povedlo až ve druhém poločase dvěma rychlými góly.“

Zdroj: SK Cembrit Beroun