Šlágr kola skončil debaklem!

3. J. Lev , 5. J. Lev , 17. L. Špička , 23. P. Volhejn , 35. J. Lev , 40. L. Špička , 49. J. Lev , 52. L. Špička , 67. J. Lev , 71. P. Volhejn , 75. L. Špička - 50. V. Pišl
3

Sokolíci měli před sebou další utkání a ani teď je nečekalo nic lehkého. Po zápase v Maršově přivítali doma aktuálně druhý celek tabulky Kuks. Tento zápas byl jistě zápasem víkendu ve IV. Třídě. Jenže realita skončila rozkladem mužstva z Kuksu! Sokolská sestava dnes "Na Továrně" vyběhla v tomto složení: V brance stálice Jiří Prokeš, štítem obrany byl Petr Volhejn Volhas společně s Lešek Przybyla a na krajích dnes operovali Ivan Ferenci a Tomáš Leder. V záloze nastoupila tato čtveřice, z prava Daniel Reiner, na středu David Špička kterého dnes doplnil Martin Gibon Müller a nalevo Tomas Hek. Do útoku se po jednozápasové odmlce vrátil Jan Lev a společně s Libor Špička dnes potvrdili svoji pověst "sniperů". Na lavičce dnes byli nachystáni Michal Ferenci a Richard Renner. Zácatek zápasu předurčil průběh celého utkání, ale rozhodně nešlo o souboj druhého s prvním v tabulce. Uběhlo 5 min a Lev utržený ze řetězu dvakrát útočí a je to 2:0 pro Sokol!! Zejména druhá branka stojí za zmínku kdy bylo jasné že Honza přes absenci nelenil a stále trénoval, když si ve vápně ze 4 obránců udělal kužely a placírkou zakončil k tyči. Od této doby bylo jasné, že Sokol si jde doma jasně za vítězstvím. Běžela 17 minuta a na pravé straně je faulován Dan, k rozehrání volného přímého kopu se postavil Libor Špička a výstavní střelou vymetá pavouky z šibenice, když se střela ještě otřela o tyčku! 3:0. Ve 23 minutě si na prostředku vyměnil balón David Špička s Petrem Volhejnem a ten z pozice stopera dalekonosnou střelou zvyšuje na 4:0. Uběhlo 12 minut a ve vzduchu vyselo "bůro". Pohlednou akci vytvořil Libor Špička, který na pravé straně kombinoval se spoluhráči, po pár přihrávkách přišel od něho přetažený centr na zadní tyč kde číhal opět Lev, který svoji smrtící levačkou z jedné uklízí míč za záda brankáře 5:0. To ale nebylo ještě vše v prvním poločase. Skóre před odchodem do kabin ještě upravil David Špička. Tentokrát si role vyměnil s Petrem Volhejnem, když sám zakončoval zpoza vápna a překvapivou ranou zaskočil brankáře, 6:0. Branku věnoval Liborovi aby napravil pochybení rozhodčích kdy místo Liborovi napsali branku Davidovi.

Druhý poločas se hrálo opět jen na jedné polovině hřiště a diváci se dnes "Na Továrně" mohli bavit fotbalem. Postupně do zápasu naskočili Richard Renner za Davida Špičku a Michal Ferenci za Tomáše Ledera. V rozmezí 18 minut smrtící duo Lev Špička opět přidává 3 míče do pytle na cestu hráčům z Kuksu a je to 9:1. 2 Lev a 1 Špička. Z ojedinělé akce dokázal totiž skórovat čestnou branku Pišl. Oba hroťáci už mají v zápase dohromady 8 branek! Sokol doma jasně dominoval a nepřipustil žádné pochybnosti o tom proč se nachází na prvním místě. Obrana fungovala skvělé jak směrem dozadu, kde dnes nebylo až tolik práce ale o to musela být ostražitější, tak směrem dopředu, kde výrazně podporovala většinu útočných akcí Sokolíků. Z rohu se ještě v 71 minutě prosadil znovu Petr Volhejn a konečné skóre 11:1 stanovil v 75 minutě Libor Špička. Ve šlágru kola Sokolíci doma převálcovali borce z Kuksu a výrazně si vylepšili skóre. To po tomto zápase čítá 51 vstřelených a pouze 10! obdržených branek. Přičemž o 34 vstřelených branek se za 10 zápasů postaralo pověstmi opředené duo Lev Špička!! Konkrétně Lev 18 a Špička 16. Neskutečná čísla!! Nutné ještě podotknout že obrana v brance s Jiřím Prokešem má průměr pouze 1 obdrženou branku na zápas. Při střelecké potenci útočníků Sokola a výborné práci defenzivní řady to dává v celkovém součtu první místo s 29 body z 30 možných! Do konce podzimní části zbývají odehrát 3 kola a Sokol tak má s náskokem 10 bodů na druhý Maršov jistotu korunování PODZIMNÍM PŮLMISTREM