8.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Olešnice si doma poradila s Dobrou Vodou

7. R. Horelica , 43. L. Lenk , 77. S. Drtina , 84. L. Lenk - 45. C. Novotný (p.) , 54. J. Marek
30

Dobrá Voda zavítala na hřiště Olešnice. Zápas lépe vyšel domácím, kteří vyhráli 4:2.

Dvě branky v závěru druhé půle

Zápas začal ve velkém stylu. Nejprve se dobrovodští dostali ke standardní situaci v podobě rohového kopu. Hlavička Marka se odrazila od tyče, po celé brankové čáře doputovala k druhé tyči, od které se odrazila do náručí doběhnuvšího domácího brankáře Janečka. Z protiútoku se prosadili hráči Olešnice. Centrovaný míč zprava trefil Hanzal pouze do hostujícího Pauera, ten vyrazil míč na velké vápno, kde číhal Horelica a dělovkou otevřel skóre – 1:0. Další šanci na změnu stavu měl domácí kapitán Bahenský, jemuž na malé vápno naservíroval míč Hanzal, jeho střela mířila těsně nad. Ve 30. minutě se ocitl tváří v tvář Pauerovi opět Hanzal, i tentokrát ho hostující brankář vychytal. Ve 39. minutě se na hranici velkého vápna uvolnil Hanzal, kterého poslal nevybíravým zákrokem k zemi Frolík a následoval přímý volný kop. K tomu se postavil zkušený Lenk a střelou k tyči nachytal, jinak výborně chytajícího Pauera – 2:0. Když už to vypadalo na poklidný odchod do šaten, přišel ve 43. minutě rohový kop hostů, odražený míč se dostal k domácímu Husovi, který při snaze odkopnout míč do bezpečí trefil hostujícího kapitána Klímu do hlavy. Rozhodčí Pánek neváhal a ukázal na penaltový puntík. K němu se postavil Novotný a snížil gólem do šatny na 2:1.

Olešnice dovedla utkání k vítězství

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, ale své dvě obrovské šance nevyužily. Zákonitě musel přijít trest. Marek se z levé strany uvolnil a kličkou kolem vyběhnuvšího Janečka vyrovnal – 2:2. Domácí tak museli dobývat dobře bránící obranu hostí, což se jim nedařilo. Buďto se do šance nedostali nebo je vychytal všudybyl Pauer. Až v 77. minutě se k rohovému kopu postavil Lenk a stříleným centrem našel Drtinu, jehož hlavička byla nechytatelná – 3:2. Hosté pomýšlející na bodový zisk museli otevřít hru. To se jim vymstilo v 84. minutě, kdy akci tří domácích na jednoho zakončil Lenk dělovkou do šibenice a uzavřel skóre na 4:2.

TJ Sokol Olešnice
Ondřej Husa (hráč): Dnešní zápas jsme chtěli vyhrát, i když jsme moc nevěděli, co nás čeká, protože Dobrá Voda hrávala vyšší soutěže. Povedl se nám začátek utkání, kdy jsme vstřelili branku. Další padla před odchodem do šaten, ta nás mohla uklidnit. Bohužel jsem ještě stihl nesmyslně faulovat v našem pokutovém území a hosté snížili. Ve druhé půli jsme chtěli rozhodnout, neproměnili jsme šance a hosté nás potrestali a srovnali. V závěru jsme ale vstřelili hezké branky a zápas vyhráli. Hráče zápasu volím Lukáše Lenka, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál a z hostů výborně chytající Pauer

D. Janeček [-] - M. Buřič [-] , P. Smolen [-] , L. Lenk [-] - M. Lechner [-] , R. Horelica [-] (86. R. Brousek [-] ) , B. Bahenský [-] , M. Koktavý [-] (65. S. Drtina [-] ) - M. Hanzal [-] - O. Husa [-] (46. T. Kačírek [-] ) , J. Lust [-]

SK Dobrá Voda
J. Pauer [-] - J. Peterek [-] (23. Z. Frolík [-] ) , K. Klíma [-] , J. Marek [-] , O. Jirák [-] (82. D. Hostek [-] ) , A. Novák [-] , T. Bartoš [-] , L. Klimeš [-] , C. Novotný [-] (74. M. Lacina [-] ) , J. Baštář [-] , P. Choboda [-]

ŽK: 36. M. Lechner , 39. O. Husa , 70. T. Kačírek , 84. L. Lenk - 15. L. Klimeš , 42. Z. Frolík .
Počet diváků: 95. Rozhodčí: PÁNEK Milan - ZABILKA Luboš, STACH Josef.