9.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2018-2019

--

Hattrick Bohatého poslal Žehrovice do kolen

17. P. Bohatý , 31. V. Kapr , 46. P. Bohatý , 55. J. Kolek , 60. P. Bohatý , 88. J. Husák - 67. J. Volf
23

Žehrovice vstoupily do sezóny nejlpépe jak jen mohly, ale s přibývajícími zápasy přišlo klopítání. Nyní mohly změřit své síly vůbec s favoritem celé soutěže. Řevničov také nečekalo nic jednoduchého, protože Žehrovice v nejednom zápase dokázaly, že mohou hrát s každým.

Nepříliš jistý výkon Řevničova

Vstup domácích do zápasu nebyl ideální. Žehrovice držely míč na svých kopačkách, ale nic vážnějšího si nevytvořily. Postupem času i Řevničov vystrkoval růžky, střela Beneše nadělala Veselému velké problémy. Na druhé straně podržel jistým zákrokem Peterka. U míče za obranu byl ale atakován, a tak následovalo delší ošetřování. První branky se dočkali příchozí diváci v 17. minutě, kdy dostal míč za obranu P. Bohatý a s přehledem překonal brankáře - 1:0.

Žehrovice těžily především ze zbytečných ztrát Sparty, ale následné protiútoky nedokázaly využít. Jelikož hosté se svých šancí nezhostili, slovo si vzal Kapr. Dostal míč a dostal příliš prostoru k postupu na branku. Souboj s ním svedl Mráz, ale domácí útočník byl úspěšnější a vsítil druhou branku - 2:0. Do kabiny mohlo přijít snížení. Domácí ztratili míč po vlastním přímém kopu a následoval brejk. Ten ale opět nebyl využit. Peterka zmenšil úhel vyběhnutím, střelu vyrazil a když na dorážku nestačil on, pomohla obrana.

Do první půle nebyl vstup Řevničova ideální, to ale napravil v té následující. Hned v první minutě druhého dějství prošel P. Bohatý přes dva hráče do vápna a k levé tyči vyslal přesnou přízemní střelu - 3:0. Od tohoto okamžiku získali domácí klid na kopačky a bylo to znát. V 55. minutě navýšil vedení Kolek a vzal tak definitivní naděje soupeři na bodový zisk - 4:0. Změna v rozestavení mšeckého celku nepřinesla kýžené zlepšení a přišel další hřebíček do rakve. Běžela 60. minuta a P. Bohatý z velkého úhlu napřáhl pod břevno - 5:0.

Domácí uspokojeni pětigólovým vedením podřadili a bylo to vidět. Centrovaný míč trknul Volf do míst, kde stál T. Bohatý, od nějž se míč odrazil za Peterku - 5:1. Byť se Mšecké Žehrovice nadechly k závěrečnému tlaku korunovanému brankou, poslední slovo měli domácí. Dvě minuty před koncem se připomněl autor hattricku z minulého kola Husák a z přímého kopu přízemní střelou stanovil konečné skóre - 6:1.

Zdroj: oficiální webové stránky Sparty Řevničov, upraveno redaktorem

SK Sparta Řevničov
Jan Fujera, záložník: "Dnešní zápas nás nezastihl vůbec v dobrém rozpoložení a soupeř nás přehrával. Postupem času jsme přebrali otěže zápasu my a zápas rozhodovali individuální kvality hráčů, kde jsme měli navrch my. Výsledek je pro soupeře trochu krutý."

SK Mšecké Žehrovice
Libor Slavík, vedoucí týmu: "První poločas byl z naší strany lepší a ještě snesl nějaké měřítko. Dařilo se nám nabourávat domací rozehrávku, v tom druhém už se prolomila obranná hráz a mohlo být ještě hůře. Domácí byli lepší a zaslouženě zvítězili s kádrem, který mají momenálně k dispozici, nepochybuji o jejich vítězství v soutěži."

J. Peterka [-] - J. Murčo [-] , J. Urbanovič [-] , T. Bohatý [-] , M. Tóth [-] - M. Beneš [-] , J. Kolek [-] , J. Husák [-] - J. Fujera [-] , P. Bohatý [-] , V. Kapr [-] -

M. Veselý [-] - J. Kočí [-] , J. Elsnic [-] , J. Volf [-] , P. Petr [-] , L. Slavík [-] (46. J. Rais [-] ) , V. Lukáč [-] , J. Hejna [-] , T. Tišer [-] , J. Prokeš [-] , J. Mráz [-]

ŽK: 63. M. Beneš , 84. J. Husák - 15. P. Petr , 29. J. Elsnic , 41. J. Prokeš .
Hráči zápasu: J. Peterka , P. Bohatý , V. Kapr - J. Volf .