14.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | IV. třída sk. A, 2014-2015

--

--

Seč vyloupila Záhoří

0

Pozor, pozor! Tohle není ta Seč, která přezimovávala s pouhými třemi výhrami. Parta okolo Masece, Calty, Plojhara, Bradáče či Tymla na jaře válí. Tentokrát to debaklem odneslo Záhoří.

Minulý týden nám Radek Tyml v rozhovoru povídal o tom, jak by byl rád, kdyby mu střelecká fazona vydržela co nejdéle. A zdá se, že Radek s gólovými hody jen tak končit nehodlá. V Záhoří se prosadil již v 1. minutě, když stál na konci podařeného protiútoku. Další tvrdý úder pro domácí přišel v 7. minutě. Z penalty, která se pískala po faulu na Plojhara, se trefil Jan Calta. Záhoří bylo jako opařené a vůbec se nemohlo dostat ke své hře, neboť hosté byli na toto utkání skvěle takticky připraveni. Bohuslav Plojhar nám prozradil, že plánem bylo eliminovat největší hvězdu Záhoří a možná i celé soutěže Jana Majorszkého osobní obranou, čehož se velmi dobře ujal stoper Iosil Ventel Salcop. V 17. minutě vedla Seč již 3:0, když se gólově zapsal i její druhý hrotový útočník Radek Černovský. Záhoří se snažilo ještě do přestávky snížit náskok soupeře, ale když už si nějakou šanci vytvořilo, tak ji neproměnilo. Poločasový stav vypadal hrozivě...

Prestože se zdálo být o vítězi rozhodnuto, nechtěli hosté nic ponechat náhodě a za žádnou cenu nechtěli pustit Záhoří zpět do hry. Toto předsevzetí mohla hned po změně stran narušit penalta, kterou sudí nařídil po Caltově faulu. K exekuci se postavil Jan Majorszký, ale jeho střelu dokázal brankář Masec chytit a z následného protiútoku se prosadila Seč, konkrétně mladý záložník Václav Martinovský. Domácí se konečně dočkali v 53. minutě, kdy se trefil útočník Martin Šlouf, a snížil tak na 1:4. Záhoří se snažilo ještě trochu zdramatizovat utkání, ale tato snaha vedla pouze k vypuštění obraných povinností a nevídaný počet sólových úniků na domácího brankáře Marka Zekuciu, který se několikrát vyznamenal. Přesto ho v závěru ještě překonali Radek TymlVáclav Bouda, takže utkání skončilo hrozivým výsledkem 1:6.

TJ Záhoří
Václav Kovář, záložník a sekretář Záhoří: "Zápas se nám vůbec nepovedl. Je těžké dnes vybrat nějakého hráče, který předvedl dobrý výkon."

TJ Seč
Bohuslav Plojhar, trenér Seče: "Naše taktika zafungovala parádně, soupeř byl zaskočený."