30.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2014-2015

--

--

Luby v penaltách vybojovaly čtvrté místo!

0

Hosté splnili svůj cíl a na půdě Stodu zvítězili, což jim vyneslo celkové čtvrté místo. Domácí jsou dvanáctí.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté a také se po čtvrt hodině dostali do vedení. Po pěkné kolmici z pravé křídla obdržel balón Jan Voráč a otevřel střelecký výčet utkání. Domácí srovnali zhruba po půl hodině, kdy Tlustý prostrčil Pavlu Karlíčkovi mezi obránci a ten ve skluzu překonal Vlacha. Za nedlouho poté navíc domácí otočili vývoj utkání. Tomáš Tlustý byl faulován v pokutovém území a sám i penaltu proměnil. Poločasový výsledek tím byl i určen a diváci jen mohli odhadovat, jakou zápletku přinese půle druhá.

V té opět poměrně brzy jako první udeřili hosté. Václav Turner využil skrumáže, které vznikla po volném přímém kopu a dotlačil balón do sítě. Za dalších deset minut předvedly Luby otočení skóre, když po rohu vznikla před Jančou další vlaná hromada, kterou tentokráte využil Karel Švátora. Stod se ovšem zahanbit nechal a taktéž po rohu se hlavou trefil a do penalt utkání poslal Pavel Karlíček.

V pokutových kopech byli hosté stoprocentní, což vzhledem ke dvěma domácím neúspěchům znamenalo vítězství 5:3, celkově 4:3 a hlavně jistotu čtvrté příčky.

TJ Slavoj Stod
Petr Chlíbec: „Ze začátku byli hosté lepší, gól na 1:1 ovšem hru vyrovnal. Druhá půle byla podobná, ale nám se podařilo opět vyrovnat hru i skóre. Soupeř měl o něco více šancí, hlavně v první půli nás podržel Janča.“

TJ Start Luby
Radek Pikhart: „Utkání mělo průměrnou úroveň, v minulém kole byl fotbal daleko lepší. Domácí měli vzadu okénka, dali jsme třikrát tyč, šli jsme několikrát sami na bránu.“

L. Janča [-] - F. Höfler [-] , R. Snášel [-] , M. Pešek [-] , P. Vlk [-] - J. Hrdlička [-] , O. Hrdina [-] (66. R. Lukášek [-] ) , P. Karlíček [-] , P. Bárta [-] - T. Tlustý [-] , M. Fořt [-]

K. Vlach [-] - F. Sýkora [-] , M. Vejskal [-] , V. Turner [-] , A. Čížek [-] - J. Voráč [-] , V. Koželuh [-] , P. Čipera [-] , P. Voráček [-] (70. M. Sysel [-] ) - J. Cole [-] (70. K. Šleis [-] ) , K. Švátora [-]