25.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2014-2015

--

--

Nýrsko loupilo ve Staňkově!

0

Hosté se vítězstvím na půdě posledního vyšvihli na deváté místo tabulky, naopak domácím na poslední příčce odskočila po vítězství Chodová Planá.

Do první příležitosti se hosté dostali hned v úvodu, kdy po kombinaci se Šnourem netrefil Kolář branku. Domácí odpověděli vzápětí, ale i Zahoř minul. V dalším průběhu zápasu se postupně dostávali do hry hráči Nýrska, ovšem své akce nedokázali úspěšně zakončit, což se jim vymstilo. Staňkov totiž po zaváhání obrany souepře vstřelil vedoucí branku zásluhou Jakuba Hrušky. Druhou trefu mohl přidat Výrut z dobrých dvaceti metrů, Moravec byl proti. A tak v následujících minutách přišly chvíle nýrského Iva Györgyho. Ten nejdříve krásnou střelou z dálky srovnal s domácími krok a následně po spolupráci s Kohoutem šel sám na vybíhajícího brankáře, kterého stačil přehodit. Do další příležitosti se dostal Výtisk, jeho hlavička jen těsně skončila vedle. Srovnat mohli domácí hlavičkou Kubiny, tu však odvrátil Šteiner na roh. V závěru poločasu se ještě do brejku dostal Trefanec, ale nestačil svou akci zakončit.

V nástupu do druhé půle několik akcí hostů domácí obrana zlikvidovala, avšak ve čtyřiapadesáté minutě po spolupráci Koláře s Trefancem se k míči dostal Tadeáš Kohout a střelou z úhlu vstřelil třetí nýrskou branku. Po chvilce střela Kalivody mladšího jen těsně minula zařízení. Definitivní rozhodnutí tak přišlo až v závěru zápasu, kdy po spolupráci Kalivoda ml. – György - Kohout se k míči dostal zpátky Karel Kalivoda ml., který celou akci zakončil vstřelením čtvrté branky.

FK Staňkov
Jiří Výrut: „Začali jsme hrát dobře, vedli jsme, ale oni brzy srovnali. Za stavu 1:2 to byl fotbal nahoru dolů, nakonec lépe zvládli závěr zápasu hosté.“

FK Okula Nýrsko
Stanislav Steiner: „Odvážíme si zasloužené vítězství a hlavně tolik potřebné tři body.“