6.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Moravské Budějovice zdolaly Stařeč

28

Domácí rozhodli po přestávce, kdy se střelecky prosadili Busta se Stehlíkem.

Po poločase nerozhodně

Moravské Budějovice se postupu aklimatizují v nižší soutěži. Starči se zatím nedaří navázat na skvělé jarní výsledky.

Už ve čtvrté minutě vybojoval na brankové čáře míč Aleš Svoboda a přihrál ho před branku Lukášovi Slámovi, který ho na dvakrát poslal za záda hostujícího brankáře - 1:0. Další šance domácích zůstaly bez využití. Hosté kontrovali průnikem Tomka, kterému zabránil ve skórování včasným vyběhnutím gólman Jelínek. Ve 22. minutě poslal do úniku Pařízek Stehlíka, ten první střelou trefil tyčku, dorážka už mířila do sítě - 2:0. O chvíli později Stehlík ve vyložené šanci nastřelil pouze tyčku. Poté začal úřadovat stařečský Tomek. Ve 27. minutě se z dvaceti metrů trefil krásně do šibenice - 2:1. Pět minut před koncem prvního poločasu po přihrávce Strouhy srovnal stav utkání - 2:2. Domácí mohli jít do kabin s vedením, ale Stehlík sám před brankářem mířil těsně vedle tyče.

Domácí po půli rozhodli

Hned po zahájení druhého poločasu zahodil Stehlík další tutovku, když z malého vápna přestřelil branku. Stejně se na druhé straně vedlo i hostujícímu Tomkovi, když také nevyužil své dvě velké šance. V 66. minutě dostal domácí do vedení Busta hlavičkou po rohovém kopu Starka - 3:2. Po další šesti minutách se prosadil střelou z velkého vápna Stehlík - 4:2. Tentýž hráč mohl ještě navýšit vedení domácích, ale v další vyložené šanci pouze olíznul břevno.

Morasvké Budějovice v dalším kole jedou do Stonařova. Stařeč hostí Rantířov.

TJ Sokol Stařeč
František Prokop (trenér): Hodnocení utkání, které zaslouženě vyhrálo domácí mužstvo, se dá rozdělit na čtyři časově stejné úseky. V první části byli lepší domácí, kteří už ve čtvrté minutě potrestali naší zbytečnou ztrátu míče ve vlastním pokutovém území. V první čtvrtině ještě domácí zvýšili a nevyužili i jiné možnosti. Problém nám dělali hlavně průniky středem naší obrany. Ve druhé čtvrtině se obraz hry obrátil, domácí jsme začali přehrávat a podařilo se nám pěknými brankami srovnat skóre. Druhá půle začala sice gólovou šancí domácích, ale dál jsme si vypracovávali šance hlavně my. Zlom nastal po rohu v polovině druhé půle, kdy jsme podběhli míč a inkasovali branku. Další branka po ztrátě míče na hranici vápna znamenala konec naší aktivity a už jsme se na nic prakticky nezmohli. Soupeř pak mohl i skóre navýšit.