2.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2018-2019

--

Diváci v Dýšině viděli 14 gólů, domácí předvedli famózní obrat!

1. Z. Matas , 18. J. Soroka , 24. J. Soroka , 67. V. Muzika , 68. Z. Matas , 74. J. Pěč , 77. J. Pěč (p.) , 90. J. Pěč - 2. O. Litványi , 17. P. Matula , 20. O. Litványi (p.) , 29. J. Pavlíček , 51. J. Pavlíček , 60. P. Matula
14

Bláznivý zápas se odehrál v Dýšině! Domácí tým prohrával s Prazdrojem po gólu Matuly v 60. minutě už 3:6 a zdálo se, že nováček soutěže míří za druhou výhrou v přeboru. Dýšinští se ale nadechli k famóznímu obratu a po závěrečném hvizdu se mohli radovat z výhry 8:6.

Přestřelku předznamenal už začátek

Plzeňský Prazdroj měl za sebou skvělý vstup do soutěže, když v úvodním kole vyprovodil rezervu Lhoty výsledkem 9:0. Také Dýšinští mohli být spokojeni, ti na úvod zvítězili na penalty v Chotíkově. Pozdější přestřelku naznačil hned začátek zápasu. Domácí totiž poslal hned po úvodní rozehrávce do vedení Zděněk Matas, ovšem hned ve 2. minutě srovnal Ondrej Ltványi. Gólostroj pak pokračoval od 17. minuty. Během tří minut zajistil hostům vedení Patrik Matula, Jakub Soroka vyrovnal a Ondrej Litványi poslal z penalty Prazdroj podruhé do výhody – 2:3. A ano to nebylo vše. Ve 24. minutě totiž srovnal svou druhou trefou Jakub Soroka, ale na konci úvodní půlhodiny se prosadil osmačtyřicetiletý Jaroslav Pavlíček. Pak se hra přeci jen trochu uklidnila a do šaten se tak odcházelo za stavu 3:4 z pohledu domácího týmu.

Hosté vedli už o tři góly, velký obrat Dýšiny dokonal střádající Pěč

Úvod druhé půle zvládli lépe fotbalisté Prazdroje. Nejprve se podruhé v utkání trefil veterán Jaroslav Pavlíček a v 60. minutě zvýšil Patrik Matula už na 3:6. V té chvíli si asi diváci mysleli, že je už rozhodnuto, ale domácí se nevzdali a bláznivý zápas tak pokračoval. Dvěma zásahy v rozmezí minuty tak Dýšinu plnohodnotně vrátili do hry Václav Muzika a Zdeněk Matas – 5:6. To domácí nakoplo, naopak staršímu mužstvu hostí již začaly také docházet síly. Hrdinou závěru zápasu se stal střídající Jakub Pěč. Ten v 74. minutě vyrovnal a o tři minuty později už dokonce otočil skóre na stranu Dýšiny – 7:6. Již v nastavení pak Pěč ještě dovršil čistý hattrick a Dýšina tak v nevídané přestřelce zvítězila 8:6, přestože ještě 25 minut před koncem prohrávala o tři góly!