12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Žabovřesky si poradily s trápícím se Římovem

19

Na hřiště nováčka z TJ Sokol Žabovřesky se v sobotu přijel porvat o body do tabulky tým TJ Sokol Římov s aktuálně nejhorší formou v OP. Oba týmy si před tímto duelem připsaly v posledních zápasech po dvou porážkách. Přesto ale domácí nasbírali body v první polovině podzimní části, což jim momentálně stačí ke zlatému středu tabulky. Za to trápící se Římov už 7 zápasů v řadě nezvítězil a připsal si pouhé dva body.

První půli vládli herně domácí

Od začátku zápasu byli na hřišti jasně lepším týmem domácí Žabovřesky. Pro takřka povinnou výhru si šli domácí hráči od první minuty zápasu. Šance si vytvářeli hlavně po krásných centrech z krajních pozic. Ovšem prolomit střeleckou smůlu se jim v tomto zápase dlouho nedařilo. Toto prokletí nakonec domácí přeci jen zlomili v posledních vteřinách první půle. V 45. minutě zahrával rohový kop L. Formánek, centr si hlavou našel Josef Pilný a poslal svůj tým před odchodem do kabin do vedení - 1:0. Hosté byli po celý první poločas takřka bezzubí a nikterak vážně neohrozili domácí branku.

Druhý poločas si Žabovřesky pojistily a pohlídaly výsledek

Nástup do druhé půle se domácím vydařil náramně. Tlak, který vyvinuli na svého soupeře vyvrcholil v 59. minutě další brankou v hostující síti. Jan Hála vyslal levou nohou prudkou střelu na bránu, míč brankáři P. Novákovi vypadl z náručí přímo k nohám Luboše Formánka a ten se z brankové čáry se štěstím trefil mezi gólmana a tyčku - 2:0. I poté byli domácí hráči lepším týmem a snažili se skóre navýšit. To se jim nakonec podařilo v 65. minutě, když L. Formánek poslal do sólo úniku Pavla Pokornýho a ten zkušeně na vzdálenější tyč levou nohou zvýšil na tříbrankový rozdíl - 3:0. Poté si domácí vytvořili ještě asi dvě tutové šance, ovšem naložili s nimi neúspěšně a proto si po výsledku 3:0 připsali snadno velice důležité a zasloužené tři body.

TJ Sokol Žabovřesky
Luboš Formánek ( hráč ): Trenér po nás chtěl po podzimu 15 bodů, takže máme už dvě kola před koncem podzimu splněno. Budeme ovšem ještě bojovat a pokusíme se získat ještě minimálně 4 body.

V. Eliáš [-] - J. Pilný [-] , D. Smejkal [-] , J. Hüttner [-] , P. Pokorný [-] , J. Hála [-] , J. Hála [-] , L. Formánek [-] , P. Božovský [-] , T. Hála [-] , J. Horský [-]

TJ Sokol Římov
P. Novák [-] - J. Štrajt [-] , P. Havlíček [-] , B. Kuta [-] , P. Štrajt [-] , J. Martiš [-] , P. Maršík [-] , P. Žáček [-] , P. Crkva [-] , F. Šmíd [-] , F. Kukačka [-]

Hráči zápasu: V. Eliáš , L. Formánek , V. Hrabčák .
Místo: Žabovřesky. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Zevl Karel - ŠTANDA Rudolf (N), KORCH Jiří (N).