Zliv rozhodla v první půli o svém vítězství nad týmem ze Žabovřesk

25

Domácí Zliv se před tímto zápasem pyšnila nejpevnější obranou v soutěži po 10. odehraných kolech. Na domácím hřišti jistě chtěla potvrdit i výhru z minulého kola, kterou si přivezla ze hřiště Úsilného. Cestu za tímto cílem jí přijelo překazit mužstvo nováčka ze Žabovřesk. V posledním kole sice hosté na domácí půdě prohráli s týmem Borovan, ale na venkovních hřištích jsou velice nepříjemným soupeřem, což nedávno dokázali na hřišti mužstva ze Srubce. Připsali si tam 3 vítězný zápas ze 4 hraných duelů na hřištích soupeřů.

První půle v moci domácích hráčů

Do zápasu vlétli mnohem lépe domácí hráči a svého soupeře dostali brzy pod tlak, což také přineslo góly. Ve 14. minutě vyzval M. Fürst přihrávkou mezi hostující beky Jakuba Slavíka, který prostřelil hostujícího brankáře M. Škaroupku - 1:0. Za okamžik v 16. minutě souhru na jeden dotyk čtyř domácích hráčů M. Fürst, R. Bican, M. Maňhal a Milan Ďurica zakončil přesně osamocený na vápně posledně jmenovaný, přičemž brankář byl bez šance - 2:0. Ve 22. minutě zahrávala domácí Zliv trestný kop z velkého vápna a Milan Ďurica se trefil podruhé v zápase - 3:0. To už se soupeřem vypadalo špatně, ale v tuhle chvíli se naštěstí pro hosty domácí brankostroj zastavil a do poločasu další branku nepřidali. Ke smůle hostů se ani oni gólově neprosadili, i když jednu velkou příležitost k tomu měli. Ve 40. minutě dostali hráči Žabovřesk možnost po faulu v pokutovém území kopat pokutový kop. Míč si na značku postavil Luboš Formánek, ale jeho pokus zlikvidoval opět skvěle chytající Jiří Remta a do kabin se tak odcházelo za stavu 3:0.

Druhou půli už domácí lepším týmem nebyli, ale náskok si pohlídali

Ve volnějším tempu nastoupili domácí hráči i do druhého poločasu, jakoby se uspokojili třígólovým vedením z první půle. V 60. minutě tak přišlo snížení ze strany hostujícího celku, když se po rohovém kopu na zadní tyči prosadil nepokrytý Jakub Hála a vykřeslal svému týmu jiskřičku naděje - 3:1. Poté ale domácí hráči zase trošku zabrali a za svoji mírnou převahu byli odměněni v 74. minutě, když přetažený centr M. Fürsta poslal pohotově z voleje pod břevno Jakub Slavík a připsal si druhý gólový zápis - 4:1.

SK Zliv
Martin Tesař ( trenér ): První půlhodina z naší strany excelentní, asi nejlepší výkon po těch deseti odehraných kolech. Poté jsme nepochopitelně přestali hrát, hosté toho jakoby využili, aby se dostali zpět do hry. Naštěstí při šanci ke snížení z pokutového kopu nás podržel bravurním zákrokem Jirka Remta. Druhou půli jsme opět zaspali, hosté byli lepší. Naštěstí po obdrženém gólu jsme se trošku zvedli, začali jsme útočit a přidali pojistku v podobě čtvrté branky.

TJ Sokol Žabovřesky
Luboš Formánek ( hráč ): Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Domácí nás jasně přehrávali, vlítli na nás a po zásluze vedli po 25 minutách 3:0. Vůbec jsme nevěděli, co máme hrát. Na tento styl hry, co hrála Zliv, jsme se vůbec nepřipravili. Hráli jsme v hrozný křeči a nic se nám nedařilo. Korunu jsem tomu dodal ještě já, když po faulu na Honzu Horskýho jsem neproměnil pokutový kop. V druhé půli už Zliv trošku povolila a proto se nám trochu dařilo pronikat do jejich obrany, ale jen se nám podařilo snížit.

Místo: Zliv. Počet diváků: 67. Rozhodčí: Granec Robert - FÜRST Václav (N), ŠTANDA Rudolf (N).