9.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Srubec poprvé padl, doma podlehl celku ze Žabovřesk

23

Na hřiště doposud neporaženého mužstva a díky tomu i leadera OP Českobudějovicka ze Srubce přijel tým Sokol Žabovřesky. Srubec byl doposud na domácím hřišti po třech odehraných zápasech stoprocentní a hosty nečekal jednoduchý zápas. Na druhou stranu si ani nováček letošní sezóny v OP ze Žabovřesk nevedl doposud na hřištích svých soupeřů špatně. Ze třech venkovních zápasů si hned dvakrát odvezl domů všechny body a dokazuje, že je po právu účastníkem této soutěže...

První půle v režii domácích hráčů

Před začátkem utkání bylo na hostujících hráčích vidět, že mají ze svého soupeře respekt, což se ale s odpískaným začátkem utkání změnilo. Hned ve 4. minutě odcentroval hostující hráč Jakub Hála, míč si našel Pilného a po jeho sklepnutí otevřel skóre snajpr v dresu Žabovřesk Petr Borovka - 0:1. Ovšem pro hostující tým přišla studená sprcha záhy, když po pár minutách se stav skóre změnil a domácí celek se po čtvrt hodině hry dostal do vedení. Nejdříve ve 13. minutě po akci krajních záložníků srovnal stav domácí hráč Lukáš Marek - 1:1. Za další dvě minuty v probíhající 15. minutě se opět domácí prosadili po akci od postranní čáry, když se tentokrát v zakončení nemýlil domácí střelec Kamil Kubíček a rázem byli hráči Srubce zase na koni - 2:1. Poté domácí celek zatlačil hosty ze Žabovřesk, jenže svůj tlak nedokázal proměnit v další branky a hosté mohli být rádi, že poločas skončil pouze rozdílem jednoho gólu.

Během 15 minut uštědřili hosté svému soupeři KO

Do druhého poločasu vstupovali hráči ze Žabovřesk s myšlenkou, že zápas není ještě ztracený a pořádně se do svého soupeře zakousli, což brzy přineslo své ovoce. Po pár minutách se podařilo hostům vyrovnat, když v 50. minutě rozehrál rohový kop Luboš Formánek a po jeho centru skóroval hlavou Vít Hrabčák - 2:2. O pár minut později v 54. minutě se řítil sám na gólmana domácích Davida Koprnu Josef Pilný a s přehledem svůj únik proměnil ve vedoucí branku pro hostující celek - 2:3. Aby toho nebylo málo, v 66. minutě bylo pro hosty ještě veseleji, když po přímém kopu Formánka prodlužoval do brány hlavou Pavel Pokorný a s domácími bylo zle - 2:4. Poté už hosté spíše bránili dvoubrankový náskok a když brankář Vítek Eliáš výborně vychytal dvě tutové šance domácích, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

TJ Sokol Žabovřesky
Luboš Formánek ( hráč ): Ze Srubce jsme měli před zápasem velký respekt. Oni na prvním místě, dávají spoustu gólů a málo dostávají, ještě k tomu neporaženi. Konečně jsme ale zlomili neproměňování šancí a my si za výbornou druhou půli odvážíme velice cenné tři body.

TJ Slavoj Srubec
D. Koprna [-] - R. Janoušek [-] , R. Leština [-] , K. Kubíček [-] , L. Marek [-] , P. Kalina [-] , F. Šálek [-] , T. Kroupa [-] , J. Hekrdla [-] , R. Hálek [-] , J. Jindra [-]

V. Eliáš [-] - J. Hála [-] , P. Pokorný [-] , J. Hála [-] , D. Smejkal [-] , L. Formánek [-] , P. Borovka [-] , V. Vácha [-] , V. Hrabčák [-] , P. Božovský [-] , T. Hála [-]

ŽK: 13. J. Jindra , 88. F. Šálek - 11. P. Borovka , 60. P. Pokorný .
Hráči zápasu: P. Pokorný , J. Hála , V. Hrabčák , L. Formánek .
Místo: Srubec. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Feitl Jaroslav - TŮMA Jiří (N), ŠTANDA Rudolf (N).