13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

--

Třebětice díky výhře ve Studené jsou první

27

Třebětice zavítali na hřiště nováčka soutěže Studené. Zápas dlouho vypadal na bezbrankovou remízu, ale v závěru Třebětice strhly vedení na svoji stranu.

První půle bez branek

Hned od začátku utkání bylo vidět, že Třebětice hrají ve velké pohodě. Držely míč na svých kopačkách. K první vážnější šanci se hosté dostali v 25.minutě, když útočník Třebětic se ve skrumáži v pokutovém území dostal ke střele, ale trefil jen domácího obránce. O čtyři minuty později se dostali k větší šanci i domácí. Konkrétně Mitas, který se dostal ke střele po nahrávce Lojka, ale brankář Třebětic míč pohotově vyrazil. V 40.minutě hosté trefili břevno.

Červená karta a branka v závěru

Do druhé půle vstoupila dobře Studená, která si vytvořila několik šancí. Přibyl střílel nad branku, Lojkova střela byla tečovaná, ale brankář si s ní poradil. Velké věci se začaly dít ke konci utkání. V 79.minutě viděl Lojka červenou kartu a Studená hrála o desíti. Této herní výhody dokázal v 87.minutě Bastl, který svým gólem stanovil výsledek zápasu na 0:1. Třebětice se tak dostali do čela tabulky

FK Studená
Petr Adamec (trenér): Hosté byli celý zápas lepší a fotbalovější, do vyložených šancí se ale nedostávali. A tak rozhodla 79. minuta, kdy rozhodčí nesmyslně vyloučil po druhé žluté Marka Lojku. Bohužel doteď nikdo neví, za co druhá karta přišla. Výklad rozhodčího se také po udělení karty a v zápise diametrálně liší. Asi si sám uvědomil, co předvedl. Zvažovali jsme protest proti červené kartě, ale co si pomůžeme? Takových případů je okolo nás dost. Hosté přesilovku využili a tři minuty před koncem rozhodli. Po zápase jsem byl opravdu hodně naštvaný, bylo mi strašně líto kluků, kteří tam dnes nechali všechno a zaslouží pochvalu. Hosté byli lepší a vyhráli zaslouženě, ale..

FK Sokol Třebětice
Vojtěch Novák (asistent): Na hřišti nováčka jsme chtěli uspět a opět naplno bodovat. Na podmáčeném terénu tomu odpovídal i začátek, kdy jsme byli víc na míči a dařilo se nám kombinovat, i když žádnou branku to nepřineslo. Druhý poločas se tomu úvodnímu hodně podobal. Nadále jsme byli častěji na polovině Studené, jenže bez patřičného efektu, a tak vše nasvědčovalo tomu, že se body budou dělit. Proti však byl v 87. minutě Vojta Bastl, který po krásném uvolnění od Švarce ukázkovým lobem překonal brankáře a rozjásal naše početné fanoušky. Tři body nás posunuly na první příčku, což nás velmi těší.