Jednoznačný výsledek, ale vyrovnané utkání

23. M. Šimánek (p.) , 37. P. Dedič , 47. Š. Hric , 82. M. Šimánek
19

Domácí vytěžili v první polovině zápasu z minima maximum

Tři šance, dvě branky. Chýnov se přesto držel více na míči

Do Dačice v 10.kole zavítal silný soupeř z Chýnova. Ačkoliv byl tabulkově měnším favoritem tým hostí, domácí nedarovali nic zadarmo. Utkání se hrálo velmi pohledné a vyrovnané s mnoha šancemi na obou stranách. Chýnov se snažil soupeře přehrát a měl větší převahu na míči, kterou nedokázal přeměnit v šanci. Proto se ke slovu dostali domácí a ve 23.minutě zápasu otevřel svým prvním gólem v utkání Šimánek 1:0. Ačkoliv mohli mít domácí klid na kopačkách a vyčkávat na chybu soupeře, Chýnov se znovu snažil vytvářet hru a příležitost ke srovnání stavu zápasu. To se ovšem nepodařilo a domácí vytěžili v prvním poločase z minima maximum. Ze tří jasně vyložených šancí skončili v brance rovnou dvě. Dedič přidal druhou branku pár minut před odchodem do šaten 2:0.

Třetí branka v úvodu rozhodla

Nástup domácího celku ocenil každý divák. Již ve 47.minutě zvýšil Šimon Hric na 3:0 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Takto brzká branka Chýnov rozhodně zaskočila a trochu i překazila plán hry se kterým vstupovala do druhé poloviny utkání. Hosté zápas ovšem nevzdávali. Věděli, že herní převaha je na jejich straně a šance na vypracování šance a snížení stavu utkání je blízko. Bohužel to byla právě finální šance a koncovka, která dnes týmu Chýnova chyběla, ikdyž šance přišla, úspěšně neskončila a štěští dnes opravdu nepřálo. Navíc v 82.minutě zápasu přidal svou druhou branku Šimánek a zápas byl dokonán. Dačice tak i přes horší výkon dokázala zvládnout zápas dobře a získala tak velmi cenné vítězství 4:0 a důležité body do tabulky.

FK Dačice
Jan Beneš - hráč, trenér: Opět jsme podali jeden z našich horších výkonů, ale podařilo se nám vyhrát. Tuto sezonu se nás to drží. V důležitých momentech nás dnes podržel brankář Cettl a hezký výkon předvedl Dedič.