25.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Březnice v domácím prostředí nastřílela Kostelci u Holešova půltucet branek

11

V Březnici se v neděli představili fotbalisté Kostelce u Holešova, kteří na jaře zahráli několik velmi dobrých zápasů, ale v některých dokázali i vyhořet. To druhé tentokrát platilo na Březnici, kde si na ně počíhal domácí celek a hosty nakonec vyprovodil s půltuctem branek. Březnice dokázala, že její remíza v posledním duelu u lídra tabulky z Mladcové nebyla náhodná a s Kostelcem si s chutí zastřílela. Za zmínku stojí ještě fakt, že v tabulce střelců se kostelecký Lukáš Kaďorek dotáhl na prvního Aleše Tabaru z Hulína.

Domácí celek šel do dvoubrankového vedení

Do Březnice přijel kostelecký Moravan, který je se svým elitním kanonýrem Kaďorkem postrachem nejednoho týmu. Kozlovická posila navíc bojuje o korunu krále střelců a tak byl souboj na Březnici i z tohoto pohledu zajímavý. Domácí prokazují na jaře zlepšenou formu a bodovat chtěli i proti hanáckému celku.Již v 7. minutě využil zaváhání v obraně hostů Chvíla a otevřel skóre utkání. Na 2:0 zvýšil z individuální akce Daníček. Kostelec ale převzal iniciativu a svůj tlak korunovala brankou ve 36. minutě, když Hradil dorazil vyraženou střelu. Vzápětí hosté mohli vyrovnat, ale Březnici zachránila branková konstrukce. Ve 45. minutě zakončil rychlý útok domácích Mňačko a zvýšil na poločasových 3:1. Do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější domácí hráči, kteří si vypracovali nadějné dvoubrankové vedení.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili další branky

Druhá půle začala v režii hostů, ale své šance nevyužili. Po hodině hry zvýšil z penalty domácí Kamenčák a na 5:1 upravil dobře hrající Daníček po akci Adamíka. Šestou branku Březnice přidal v 72. minutě Mňačko po krásné individuální akci. Kostelec na konci utkání už jen snížil Kaďorkem. Poslední domácí zápas sezony tak skončil pro březnické jednoznačným vítězstvím."Zápas nám hrubě nevyšel. Měli jsme sice tlak, více ze hry, ale branky jsme vstřelili pouze dvě. Domácí byli efektivní a zaslouženě nás přehráli. Směrem dozadu to byla z naší strany úplná katastrofa. Většinu branek jsme domácím darovali svými chybami", hodnotí duel kostelecký kapitán Tomáš Marek.

SK Březnice
Jan Chvíla, hráč: Zasloužená výhra s kvalitním soupeřem a další tři body...

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Nepovedený zápas z naší strany skončil vysokou prohrou, nefungovala nám hra dozadu a soupeř byl v koncovce přesnější.

SK Březnice
M. Dyšlevský [-] - P. Daníček [-] , T. Kozel [-] , J. Adamík [-] (63. A. Běhula [-] ) , J. Chvíla [-] (85. L. Hamerník [-] ) , J. Mňačko [-] (78. R. Ambrož [-] ) , M. Dostál [-] , R. Kamenčák [-] (75. J. Mikel [-] ) , P. Teplý [-] , V. Stuchlík [-] , M. Kozmík [-]

L. Kopřiva [-] - M. Hradil [-] - - R. Přikryl [-] , M. Gerát [-] (70. L. Odložilík [-] ) , M. Třasoň [-] (74. J. Hradil [-] ) , T. Marek [-] , D. Marek [-] , S. Pelikán [-] , L. Kaďorek [-] , R. Šimčík [-] , R. Zmeškal [-]

ŽK: 36. M. Dostál , 41. R. Kamenčák - 88. J. Hradil .
Hráči zápasu: J. Mňačko , P. Daníček - M. Hradil .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Katrňák Milan - KÝR František, UHLÁR Ivo.