16.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Luka těsně zdolala Měřín

29

Luka nad Jihlavou zahájila jaro s Měřínem a zápas zvládla, když vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem.

První poločas bez branek

Pro Luka to byl první jarní zápas. Měřínští na úvod jara porazili Velký Beranov.

Domácí od začátku zaskočili hosty svojí aktivitou. Po deseti minutách hry se v šanci zjevil hostují Beran, ale skóre se neměnilo. Ještě blíže brance byli na druhé straně loučtí, ale Hladík perfektně zasáhl. V tutovce se 19. minutě ocitl hostující Bublán, ale v jasné šanci minul branku Radka Tomana. O chvíli později se z dálky do míče opřel bek Měřína Doležal a ve spolupráci se silným větrem nadělal domácímu brankáři velké problémy. V závěru půle se ještě v šanci objevil Šoukal, ale ani on skóre nezměnil, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Filip Bulant rozhodl

I ve druhé půli domácí pokračovali v aktivní hře, dokonce se jim povedlo překonat Hladíka, ale toho na brankové čáře zastoupil Polák. Poté se do útoku začali tlačit hosté z Měřína, ale hráli jen po domácí velké vápno. Skóre se měnilo poté, co hosté měli k dispozici standardní situaci, domácí si s ní však poradili a vyrazili do rychlého brejku, který přesnou střelou zakončil Filip Bulant - 1:0. Hosté se snažili odpovědět, ale na jejich kopačky se začala vkrádat nervozita. I tak hosté šance měli. Polákův přímý volný kop nedokázal dopravit do svatyně Hladík. Koženého střelu zase domácí stoper vykopl z brankové čáry. Šancí však přibývalo i na druhé straně, jelikož domácí využívali otevřenou hru Měřína a jen díky Hladíkovi měli hosté naději na body až do samotného závěru.

Lukám se vedení podrželo udržet a slaví tři body. V příštím kole cestují do Rokytnice. Měřín v okresním derby přivítá Bohdalov.

SK BUWOL METAL Luka n.Jihl.
Vladimír Hekerle (trenér): Hosté byli lepší kombinačně, ale my jsme to urvali bojovností. Máme problémy s docházkou, a tak nastoupilo několik dorostenců. Jsem rád, že se hráči semkli a vybojovali tři body.

TJ Jiskra Měřín
Karel Kružík (trenér): V první řadě nás zradila koncovka, bez většího důrazu nemůžeme dávat branky. Dalším zklamáním bylo pro mne zjištění, že nás soupeř převyšoval v rychlosti a důrazu v osobních soubojích. Máme rozhodně na čem pracovat do dalšího zápasu a věřím, že celou hru zvedneme hned v dalším kole.

R. Toman [-] - J. Šimek [-] , M. Kubeš [-] , M. Zámostný [-] , D. Čaloud [-] (84. D. Sommer [-] ) - F. Flesar [-] , T. Pokorný [-] , D. Stejskal [-] (78. H. Hanáček [-] ) , J. Hájek [-] - F. Toman [-] , F. Bulant [-]

J. Hladík [-] - M. Souček [-] (63. D. Hrůza [-] ) , T. Bublán [-] (82. D. Robotka [-] ) , L. Doležal [-] , T. Láznička [-] , D. Polák [-] , M. Hladík [-] , J. Šoukal [-] , M. Kožený [-] , V. Beran [-] , V. Procházka [-]

ŽK: 64. J. Hájek - 31. L. Doležal , 89. D. Polák .
Hráči zápasu: F. Bulant - J. Hladík .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: SÝKORA Tomáš - NOVÁK Filip, HABČÁK Michal.