15.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2017-2018

--

--

V souboji rezerv byla lepší ta z Týna

0

Týnské bego mělo po prvním jarním zápase, kdy vyhořelo proti Žabovřeskám, co napravovat. V Sedleci se Olympie mohla spolehnout na vyztuženou obranu, kde na klíčových středových postech nastoupili pendlové Meidl a Šálený a zejména v rozehrávce byly jejich zkušenosti znát.

Přestřelka v první půli

Týnští šli do vedení už v 6. minutě, kdy z pravé strany centroval David Maruška a jeden z domácích obránců si balon nešťastně srazil do vlastní sítě. Radost však Olympii dlouho nevydržela, v 9. minutě chybovali týňáci ve středu pole a domácí po rychlém kontru srovnali zásluhou Jiřího Špána. Olympie poměrně slušně kombinovala, domácí hrozili především z rychlých brejků, které táhl nebezpečný Staněk, na dobře chytajícího Valtra však vyzrát nedokázal. Do vedení tak šli znovu hosté z Týna a znovu v tom měl prsty David Maruška. Velezkušený Meidl jej vyslal do rychlého úniku na pravé straně, David Maruška si míč připravil do střelecké pozice a přízemní ranou na zadní tyč nedal brankáři Čalounovi pražádnou šanci. Vedení ani tentokrát Olympie neudržela. Ve 34. minutě Jiří Staněk poněkolikáté utekl týnské obraně a v tomto případě už se nemýlil. Odpověď z týnské strany přiletěla prakticky po rozehrávce – Daniel Brom tvrdě vypálil, gólman Čaloun balon vyrazil jen před sebe, kde číhal Jaroslav Brom, který neměl problém vrátit Olympii vedení. Za stavu 3:2 šli hráči obou mužstev do kabin s tím, že zejména v defenzivě mají co zlepšovat.

Týn si odváží všechny body ze Sedlece

Po přestávce Olympie sedlecké béčko definitivně zlomila. Základ k vítězství položila v 55. minutě osvědčená spolupráce z první půle – Jan Meidl centroval a David Maruška se procpal k míči a se štěstím jej procpal do sítě – 2:4. V 68. minutě přidala Olympie pátý gól, kdy Jan Meidl vyvezl míč, předal ho Danielu Bromovi a ten z šestnáctky mířil přesně k tyči. O dvě minuty později zakombinovalo bratrské duo Bromů, Daniel centroval do vápna a dorostenec Patrik Šimánek šikovně patičkou posunul míč pošesté za záda brankáře Čalouna. Domácí Sedlec se ještě snažil alespoň kosmeticky upravit výsledek, veškeré snahy ale zastavil výborně chytající brankář Valtr. A protože Olympie už neměla síly na další útočné iniciativy, skončilo utkání vítězstvím týnského béčka poměrem 6:2.

Autor: Jaroslav Brom

FK Olympie Týn nad Vltavou B
Jaroslav Brom (hráč): „Po fiasku s Žabama jsme museli zabrat. Přijel se na nás podívat i trenér áčka Orlíček, tak jsme hráli o nominaci do I.A třídy :-D Ani tento dozor nás nesvazoval a předvedli jsme solidní výkon. Vše začínalo dobrou rozehrávkou od stoperů Meidla a Šáleného, v ofenzivě úřadovala bratrská dua Bromů a Marušků, to se pak nedá prohrát s takovou kvalitou. V první půli nám dělaly problémy brejky domácích, ale měli jsme pocit, že máme zápas pod kontrolou a že bychom ho měli dotáhnout ke 3 bodům. Ve druhém poločase byl důležitý gól na 4:2, odskočili jsme na rozdíl 2 gólů a v tu chvíli už stačilo jen zbytečně nevrátit Sedlec zpět do zápasu. Přidali jsme další pěkné branky a v tabulce si mírně polepšili. Teď potřebujeme porazit Ševětín, do sestavy se nám vrátí Benátčan Luca Poni, tak věřím, že to klapne.“