24.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2014-2015

--

--

Drama až do konce

0

Domácí vedli už o tři branky, ale poté nepochopitelně polevili a málem je to stálo tři body.

Sobíňov sice přijel značně oslaben pouze v jedenácti lidech a rozhodně ne v plné síle, ale byli to právě hosté, kteří měli na začátku zápasu dvě obrovské šance. Nejdříve Zrzavý po špatném odkopu Wasserbauera od brány trefil břevno a v 15. minutě náš brankář dokonce vychytal tomu samému hráči penaltu.    Platilo známé pravidlo: Nedáš, dostaneš. V 21. minutě se po dokonale kopnutém přímém kopu Wasserbauera ze strany hřiště prosadil trochu se štěstím Jeřábek. Do konce poločasu pak domácí hrozili z brejků, ale ty neskončily gólem.

Keřkovu se povedl vstup do druhé půle. Zhruba po deseti minutách se po centru z levé strany snažil prostřelit brankáře Čejka, ale obránce střelu zblokoval. Následně pak dal pod sebe Svobodovi, který opět s tečí hostujícího obránce už síť rozvlnil. Za dalších pět minut už to bylo 3:0. Půža si našel propadnutý aut, potáhl balon do šestnáctky a krásnou křižnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil náskok. Pak ale domácí úplně přestali hrát a Sobíňov byl najednou na koni. Nejprve krásnou individuální akcí snížil Zrzavý. Následně do šestnáctky lítal jeden centr za druhým, a v 82. minutě domácí odhlavičkovávali balon z vápna a ten trefil pouze ruku nataženého Bělouška. Kafka se tentokrát z penaltového puntíku nemýlil. Pak si ale už domácí těsné vedení pohlídali.

TJ Sativa Keřkov
Milan Zvolánek, hráč Keřkova: „Na začátku jsme přežili první šance hostů a šli jsme do vedení, a když jsme po změně stran vedli o tři branky, tak to vypadalo na pohodové vítězství. Jenže. Přestali jsme úplně hrát a oni do toho šlapali a zápas zdramatizovali. Naštěstí jsme to udrželi. Zbytečně jsme polevili, ale vedení naštěstí udrželi.“

TJ Sokol Sobíňov
Pavel Kafka, hráč Sobíňova: „První poločas byl herně vyrovnaný, nedali jsme penaltu. Sice se nám podařilo snížit, ale to bylo vše. Zápasu by asi více slušela remíza, ale vyrovnané zápasy obvykle rozhodují důraz jak ve svém, tak v útočném velkém vápně a s tím máme dlouhodobě problémy. Navíc jsme neměli ani jednu možnost střídání, jelikož jsme kvůli marodce sotva dali dohromady 11 hráčů a nějací čerství hráči by nám v druhém poločase určitě pomohli.“

J. Zvolánek [-] - A. Běloušek [-] , M. Dubský [-] , M. Zvolánek [-] , D. Wasserbauer [-] - P. Čejka [-] , P. Pavlík [-] , M. Pavlík [-] , J. Jeřábek [-] - J. Svoboda [-] , J. Půža [-]

D. Vrána [-] - D. Říčan [-] , M. Hochman [-] , T. Štěrba [-] , M. Vopršal [-] - V. Starý [-] , T. Zrzavý [-] , P. Havelka [-] , P. Kafka [-] - M. Ondráček [-] , J. Pilař [-]

Hráči zápasu: J. Půža , J. Zvolánek - D. Vrána .