5.kolo, Jihomoravský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

Čebín s Lipovcem smírně 1:1

28. Š. Gaži - 37. F. Musil
0
V rámci 5. kola 1.B třídy Jihomoravského kraje zavítali na hřiště Čebína hráči Sokolu Lipovec s jediným cílem – získat 3 body a odlepit se ode dna  tabulky.

Gaži nechytatelnou střelou otevřel stav utkání

Utkání začalo za ideálních fotbalových podmínek v neděli 4.9 v 16:00 a od začátku bylo jasné, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Hosté se soustředili na pečlivou obranu, a co nejrychlejší dostání míče, co nejdál od své branky. Tomu se přizpůsobili domácí a začala se hrát velice nepohledná kopaná. Za poměrně silného větru byla spousta míčů nepřesných a končila buď v autech, nebo u brankářů. Pár světlejších momentů se objevilo po kombinaci domácích po levé straně. Bohužel následné centry nenašly své adresáty. Domácí se pokoušeli zahrozit z trestných kopů. Z jednoho dokonce vstřelili branku, ta ale nebyla rozhodčím uznána pro ofsajd.  Krásný fotbalový okamžik nabídla 28. minuta, kdy se domácí útočník Štefan Gaži nerozpakoval a z dobrých 35 metrů vystřelil nechytatelnou střelu do šibenice hostujícího brankáře. Ačkoliv diváci očekávali uklidnění a zlepšení hry, nic z toho se nekonalo a styl hry se nezměnil. Za to hostům se ve 37. minutě povedla pohledná kombinace po levé straně, na jejímž konci šel Musil Filip sám na domácího brankáře a nemýlil se. Domácí evidentně otřesení inkasovaným gólem se zmohli pouze na dohrání poločasu.

Druhý poločas začal ve změněném stylu, domácí se snažili soupeře zatlačit a stupňovali tlak. Z něj pramenilo 5 po sobě jdoucích rohů, které ale nevedly k výraznějšímu ohrožení hostující branky. Hostům s přibývajícími minutami viditelně docházely síly a ve hře dopředu se výrazněji neprojevovali. Domácí za to čím dál častěji pronikali do pokutového území hostů, ale dát branku se nedařilo. Když poté rozhodčí neodpískal ani zcela evidentní ruku hostujícího stopera,  začínalo být jasné, že dnešní utkání vítěze mít nebude. Utkání tak také dopadlo a musíme konstatovat, že zaslouženě.

FC Čebín
Jakub Tišnovský: „Utkání se od začátku nevyvíjelo dle našich představ. Soupeř důsledným bráněním už na naší půlce narušoval začínající akce a hrozil z rychlých přechodů. Naštěstí se pak Štefanovi povedla výstavní trefa. Bohužel jsme si vedení dlouho neudrželi a nedokázali vsítit další gól“