11.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

Hradiště dobylo dlouho prokleté hřiště v Chrástu!

41. J. Ranc - 7. M. Holeček (vl.) , 13. P. Kočí
0

V souboji dvou týmů z velmi vyrovnané druhé poloviny tabulky přivítal Chrást o bod lépe postavené Hradiště. Pro Tornádo bylo místní hřiště dlouho zapovězené, ale v sobotu nelichotivou sérii prolomilo a odvezlo si domů cenné vítězství 2:1. Utkání si můžete vychutnat prostřednictvím reportáže z webu hostujícího týmu.

Hosté skvěle začali, v závěru poločasu vrátil Chrást do hry Ranc

Do sestavy se vrátil Vávra, který hned ve druhé minutě vyslal parádní kolmici na Kočího, jehož centr trefil těsně vedle soupeřovy brány Červený. Po našem rohu ve třetí minutě šel soupeř do nebezpečného brejku, když aktivní Bórik zatáhl balon po křídle a přesnou přihrávkou oslovil nabíhajícího spoluhráče. Ten balon trefil v běhu velmi dobře, ale Bejčkův zákrok byl "ligovej". Po následném rohu ještě fauloval Vávra a trestňák definitinvě odvrátil důrazně Pytlík. Dobrý vstup do zápasu jsme potvrdili v sedmé minutě. Dendis další kolmicí vyslal do útoku Beránka, jehož centr směřující na osamoceného Kočího skluzem odkopl domácí Martin Holeček. Naštěstí pro nás přímo za záda zkoprnělého golmana Kokošky, který nestihl vůbec reagovat - 0:1. I nadále jsme byli mírně lepší, i když domácí hrozili hlavně z nahrávek za obranu. Ta ale pracovala dobře a často vystavila domácí do ofsidu. Ne vždy stihnul pomezní praporek zdvihnout, ale hlavní sudí viděl v těchto momentech dobře a sám dvakrát nedovolené postavení domácích správně posoudil. Ve 13. minutě nahrával Bihari do vápna, Červený balon pustil na lépe postaveného Patrika Kočího a ten konečně netrefil ani golmana ani šibenici, ale v klidu uklidil balon po zemi k tyči - 0:2. Domácí pak měli k dispozici trestňák z nebezpečné pozice, Bejček byl ale na místě, stejně jako v 19. minutě po další nebezpečné akci domácích. Na druhé straně vylekal Kokošku Červený, jehož parádní rána z dálky jen těsně minula šibenici. Obrovskou šanci pak spálil domácí Brýla, který přeloboval nejen vybíhajícího Bejčka, ale naštěstí i jeho bránu. Dendys zatáhl po lajně a jeho centr domácí zblokovali k Biharymu, kterému se centr povedl a Červený hlavou jen těsně minul. První velmi sporná situace přiška o chvilku později - Dan Červený zasekl balon ve vápně a domácí bek ho přejel jak Pendolíno Bartošovou. Jasnou penaltu viděli všichni, jen sudímu se zdálo, že Červený padat nemusel, a proto nepísknul, přestože sám přiznal, že jasný kontakt viděl. Zvláštní rozhodnutí a ještě zajímavější zdůvodnění. Kdyby o chvíli později Ženíškovi jeho parádní střelu Kokoška nevytěsnil konečky prstů na roh, nemuselo nás to ani moc mrzet. Ale mrzelo nás to ve 41. minutě, když domácí po dalším rohu umístili balon hlavou do brány - 1:2. Jiří Ranc se zjevil na malém vápně nikým neatakován a nemýlil se. Místo vedení 3:0 jsme tak o půli vedli jen o jednu branku.

Hradišti nebyl uznán regulérní gól, přesto se hosté mohli radovat

Domácí z počátku půle přitlačili a snažili se hrát aktivně. My ohrozili domácí bránu Kočího střelou z dálky. Obrovskou šanci na srovnání měl po pěkném centru na hlavě domácí Bórik. V souboji s Beránkem ale odkrytou bránu přestřelil. To jsme si oddechli a v duchu gratulovali Beránkovi k nevypuštěnému souboji. Po hodině hry jsme se z tlaku domácích pomalu dostali a zahrozili Vávrovou střelou, kterou Kokoška vyrazil na roh. Po něm hlavou branku minul Pytlík. Červeného střela se mezi tyče také nevešla. Veseleji mohlo být v 72. minutě, když Kočí branku vsítil, ale domácí pomezní nesmyslně zdvihnul praporek a hlavní sudí na něj dal. Červený pak minul balon v situaci, kdy se ocitl úplně sám před domácím golmanem. Bohužel promáchnul. A jelikož Červenému nebylo souzeno, tak i jeho gólovou hlavičku rovněž hlavou z brány odvrátil hráč u tyče. V 79. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto. To by ale sudí nesměl pískat nesmysly. Domácí lajnový tentokrát správně prapotek nezdvihl, ale hlavní z hloubi pole asi viděl lépe. Absolutní nesmysl a jeho třetí chybné rozhodnutí v klíčovém okamžiku. Kupodivu opět proti nám... No nic, přesto jsme třetí branku dát mohli. To by ale Kočí nesměl při střele udělat skoro salto a nebo by Vávra nesměl přelobovat s Kokoškou i jeho bránu. Ani rohový kop domácích v nastavení ale gól nepřinesl a tak poločasový výsledek 1:2 platil i na konci. Naše radost byla obrovská. Konečně jsme prolomili kletbu Chrásteckého hřiště, kde jsme naposledy vyhráli snad ještě v bráně s Honzou Motlíkem.

TJ Sokol Plzeň - Hradiště
Tomáš Květoň (vedoucí mužstva): „Zápas jsme zvládli a posunuli se opět bodově dál od nebezpečného pásma. Do druhého poločasu šli domácí s cílem minimálně vyrovnat, my chtěli aktivní hrou nedopustit ztrátu původně dvoubrankového vedení a naopak opět svůj náskok zvýraznit. Že se nakonec nepodařilo ani jedno, bylo pro nás dobře, ale byly to nervy.“

FC Spartak Chrást
J. Kokoška [-] - M. Bórik [-] (84. D. Moravec [-] ) , J. Šuster [-] , P. Mach [-] , D. Kroc [-] , T. Doležal [-] , J. Ranc [-] , V. Černý [-] (69. M. Bečka [-] ) , M. Holeček [-] , D. Tupý [-] , M. Brýla [-]

P. Bejček [-] - M. Beránek [-] , M. Furár [-] , D. Červený [-] , K. Dendis [-] , O. Pytlík [-] , P. Kočí [-] , J. Bihary [-] , D. Vávra [-] (88. M. Valeček [-] ) , M. Drahoňovský [-] , J. Ženíšek [-]

ŽK: 38. P. Kočí , 52. M. Furár , 69. M. Drahoňovský .
Hráči zápasu: P. Kočí .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: OPALECKÝ Jiří - FABIÁN Vlastimil (N), VOLF Karel (N).