4.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Chrást slaví první výhru i vstřelený gól v sezóně, odnesla to Dýšina

0

V rámci sobotního programu 4. kola Městského přeboru Plzně se odehrálo také derby mezi Dýšinou a Spartakem Chrást. Hosté do zápasu nastupovali s nulou na kontě bodů i vstřelených gólů, ale obě tyto nelichotivé statistiky dokázali vymazat. O jejich nejtěsnějším vítězství rozhodl sedm minutpřed koncem mladíček Bečka.

V první půli kralovali brankáři

Chrást, který dosud neměl na kontě jediný bod a navíc disponoval hrozivým skóre 0:12, v Dýšině nastoupil i s Janem Šusterem a Pavlem Machem, kteří se vrátili z dovolené, a na výkonu hostů se jejich přítomnost projevila rozhodně pozitivně. Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal s několika šancemi na obou stranách, ale oba brankáři byli v případě potřeby na svém místě a hosty v jednom případě zachránila i branková konstrukce. Nutno dodat, že na to, že se jednalo o derby, se utkání odehrávalo v klidném, sportovním duchu.

V závěru rozhodl mladíček Bečka

Podobný obraz hry pokračoval i po přestávce, kdy se oba soupeři snažili strhnout vítězství na svou stranu. V největší příležitosti Dýšiny trefil zakončující hráč v jasné pozici pouze dobře postaveného gólmana Spartaku Kokošku a v 83. minutě tak udeřilo na druhé straně. Teprve sedmnáctiletý útočník Chrástu Martin Bečka se na pravé straně pokutového území zbavil obránce a nechytatelnou střelou na zadní tyč nedal brankáři Fialovi šanci zakročit. Závěrečné minuty si už hosté pohlídali a mohli tak slavit první vítězství v sezóně.

FC Spartak Chrást
Jan Kokoška (brankář a vedoucí mužstva): „Jednalo se o derby, takže jsme samozřejmě byli natěšení, ale zároveň jsme měli po třech porážkách strach, co předvedeme. Naštěstí se nám vrátili z dovolené dva důležití hráči, Jan Šuster a Petr Mach, a navíc nám na pozici předstopera vypomohl Jirka Ranc. Je to starší kluk, který už hraje převážně za starou gardu, ale hrával krajský přebor a do naší obrany vnesl klid a rozvahu. Byl to vyrovnaný zápas, šance měly oba týmy. Nula bodů a skóre 0:12 po třech zápasech pro nás samozřejmě nebyla dobrá vizitka, ale částečně to bylo způsobeno i tím, že nám scházeli tři hráči základní sestavy. Před utkáním v Dýšině jsme si řekli, že musíme zajistit obranu a hrát na brejky. V útoku máme dva mladé kluky, tak se musí snažit a dávat góly, jako se to dnes povedlo Martinu Bečkovi.“

FK Dýšina
J. Fiala [-] - P. Kolář [-] , J. Soroka [-] , J. Mužík [-] - J. Špánek [-] , V. Totzauer [-] - V. Nový [-] , J. Šesták [-] (54. F. Vetešník [-] ) , J. Šesták [-] , J. Pěč [-] (83. L. Hrdina [-] ) , J. Chaloupka [-]

J. Kokoška [-] - J. Šuster [-] , P. Mach [-] , D. Kroc [-] , J. Ranc [-] , M. Bórik [-] (65. O. Hutta [-] ) , M. Holeček [-] , V. Černý [-] , M. Bečka [-] (89. P. Bruj [-] ) , M. Brýla [-] , D. Tupý [-]

ŽK: 79. J. Pěč , 86. J. Mužík .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: OPALECKÝ Jiří - VODVÁŘKA Josef (N), HERYNK Radek (N).