9.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

Pustá Polom nepřesvědčila

15. R. Jašek (p.) - 49. L. Rac
0

KRAJSKÝ PŘEBOR-Pustá Polom se v předchozích dnech hned dvakrát představila před zraky svých fanoušků. Na domácím trávníku napřed během čtvrtečního svátečního odpoledne zdolala Krnov a hned v neděli se pokoušela o tříbodové repete proti Českému Těšínu. Po nevýrazném výkonu se však musela spokojit s remízou.

Fotbalisté Pusté Polomi přitom vtrhli na trávník jako lavina. Počáteční tlak se jim vyplatil v 15. minutě, kdy faulovali uvnitř šestnáctky Pompa, a veterán Jašek proměnil penaltu – 1:0. O chvíli později napřáhl ze dvaceti metrů domácí Poštulka a donutil gólmana Gradka k vynikajícímu zákroku. Velkým nebezpečím to zavánělo rovněž při centru Pompa, kdy si hosté málem vsítili vlastence. S postupujícím časem ovšem Český Těšín vyrovnal hru a krátce po přestávce i skóre. Hostující Rac vypustil z kopačky dalekonosný projektil, který putoval mimo dosah brankáře Minaříka – 1:1. Domácí se snažili odpovědět ze standardních situací, jenže Malík se Šmídem nadějné trestňáky totálně pokazili. Rozhodnutí měl poté na noze střídající Frank, který se po výkopu Minaříka a srážce hostujících stoperů snažil přelobovat Gradka, ale gólman Českého Těšína jeho úmysl přečetl, takže se body v nedělním odpoledni dělily.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček (trenér): „Na začátku jsme byli lepším mužstvem a zcela zaslouženě jsme šli do vedení. V úvodních třiceti minutách se náš výkon dalo koukat, když jsme drželi balon a byli jsme docela nebezpeční. Pak se hra vyrovnala a dokonce jsme dostali náhodný gól. Ve druhé půli jsme toho moc nevymysleli,“

FK Český Těšín
Richard Beneš (trenér): Co jsem u mužstva, pokaždé jsme v Polomi prohráli. Možná proto si kluci nevěřili a hráli zakřiknutě. Kazili jsme přihrávky, nebylo to ono. Prvních pětadvacet minut jsme prospali, i když ani soupeř tam nic neměl. Do vedení šel z penalty, která ale byla. Vyšel nám úvod druhého poločasu, kdy jsme srovnali. Při troše štěstí se dalo i vyhrát, ale je to zisk zvenku, takže bod bereme. Pro nás teď bude stěžejní porazit doma Šenov. Ten je s námi dole v tabulce a potřebujeme tři body.

V. Minařík [-] - A. Schwalbe [-] (55. J. Frank [-] ) , P. Malík [-] (89. P. Potůček [-] ) , M. Hrabina [-] , M. Šmíd [-] , L. Poštulka [-] (84. R. Kuděla [-] ) , M. Matějček [-] (67. R. Vítek [-] ) , P. Pomp [-] , A. Černohorský [-] , R. Jašek [-] , A. Blucha [-]

B. Gradek [-] - P. Šiška [-] , M. Hubník [-] , S. Zogata [-] , L. Rac [-] , F. Hradečný [-] (81. D. Michalisko [-] ) , M. Sostřonek [-] , D. Konečný [-] , P. Kiška [-] (89. L. Mendrok [-] ) , D. Bolek [-] , P. Matuszek [-]

ŽK: 50. V. Minařík , 58. P. Malík - 87. M. Sostřonek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: JURČEK Ondřej - VIŠČOR Michael, ČECHÁČEK Petr.