--

--

17

Jarní šňůra výher Havířova se nepřetrhla ani v zápase s Frýdlantem.

V herně celkem vyrovnaném zápase jsme měli mírně navrch. Hosté prokazovali kvalitu  ve středu pole, my jsme byli aktivnější u postranních čar. V první půli provětrával frýdlantskou obranu hlavně Boris Förtser, ale vyložené šance se na obou stranách dlouho nerodily. Výjimkou byla 13. minuta, kdy se do centru položil Tomáš Omasta a hlavou dostal míč přes celou branku přesně k tyči za marně plachtícím gólmanem Ježem – 1:0. Další vzrušení přinesl až závěr první půle. Hosté se dostali do tutovky, kterou zázračně zlikvidoval Radim Směták.  Pak jsme ještě stačili dvakrát orazítkovat brankovou konstrukci, ale navýšení skóre se nedočkali.

To se bleskurychle změnilo ve druhé části. Gólman Frýdlantu chtěl předejít rohu a za každou cenu se snažil udržet míč na hřišti, ježe při zákroku hrubě chyboval, míč mu sebral Lišaník a Tomáš Wojnar pohodlně poslal míč do prázdné branky – 2:0. To hosty očividně rozhodilo a za chvíli později bylo rozhodnuto. Lehká střela Jana Klejnota levou nohou neměla asi původně gólové parametry. Jenže Jež na ni překvapivě nedosáhl a indiáni vedli 3:0. Gólman hostů určitě neměl svůj den a čisté svědomí tak neměl ani při jednom z našich gólů. Havířovskou radost to určitě nijak nezkazilo a rozhodnutý zápas už mohli naši borci v klidu dohrát. Frýdlantští nesložili zbraně a do poslední chvíle se snažili za neutuchajícího povzbuzování svých fanoušků zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale všechny své šance zahodili a odjeli s prázdnou.